Tips naikkan hb

hi mommies, nak tnya mcmna nak naikkan hb ye ? sy masuk last trimester ni hb drop pulak prgi 10. sy makan iberet dgn pati delima tu tpi makin drop pula, ada tips tak ? 😭😭

25 Balas
Tulis jawapan

awak cuba telan iberet dgn sunquick kosong dan makan ubat tu sebelum tidur walaupun nurse suruh makan pagi . sbb hb sy haritu pun drop 9 terus n then doc bagi iberet last choice so sy try makan sebelum tidur sbb kalau sy makan waktu pagi sy jd pening n mual auto muntah . now 36weeks hb sy dah 11.8 . hb sy slow slow naik . penat awak pergi checkup 2minggu skali asyik fbc jeπŸ˜‚.

Baca lagi

Doc bagi sy iberet jg tpi x serasi sbb smpai 2hari perut x selesa, muntah2 mcm masuk angin even dah minum dgn jus sunquick & buah jambu.. so, skrg doc bagi new obimin tu jak tpi kena telan 2kali sehari. Smbil2 tu sy ada minum susu kambing πŸ˜†

sy ambil dgn air sunquick perisa mango. kalau perisa Oren tu muntah balik. kadang telan sekali dgn vitamin c. pernah drop sbb Tak buat mcm ni. lastΒ² trs kn sma ada telan dgn vit c atau minum dgn sunquick Bru Tak drop.

banyakkan makan sayur dan protein klau boleh setiap hidangan tu ada syur hijau..sy macam tu ..lpstu makan buah..elakkan milo kopi susu..nak minum juga jarakkan 2jam selepas makan ubat&nasi ..

Sma la sy pun dulu start 28week stp 2minggu check he sbb jb drop 12.4 turun 10.3 sengsara balik2 kena inject 😌nasib baik check 36week naik 13 …terpaksa mkn Ubat zincofer yg Dr bagi …

hb saya pun tak ok awak...asyik 9.4 jer walaupun dh ambil ubat tambah darah tu tetap jugk mnrun...risau jugk sebb dekt nk cukup buln ni kot ii nnti ada risiko

3w ago

kan. sy pun mcm tu juga, dh gap 2 jam kdg lebih sy gap pun tetap hb turun. tk sentuh susu atau kafein, makin dkt due makin pula hb turun

skrg makan iberet berapa sis... sy makan iberet. tapi dinaikjan kepada 2 bijik sehari.. sebijik pagi... sebijik malam... sebab dkntoe kata dos iberet tu rw dah sket

3w ago

makan satu je. dr ckp makan je satu

ade miss mkn ubat ke? iberet ambik time perut kosong x? boleh refer dlm buku pink ape patut mkn. esp real food. mcm kerang, jambu, organ dalaman haiwan, daging dll

3w ago

haah. sy ambik iberet sblm makan gap 2 jam kdg sy gap tu lebih sikit. makan juga daging, hati tpi tu la makin turun pula hb.

try mamariam..sy try alhamdulillah..mmg naik hb..sy pn consume iberet n pati delima gulsan..tp naik cket je..ble stat mamariam bru naik cantik

Saya makan obimin 2 minggu, 2 minggu tu jgk la saya sakit kepala. Then makan iberet najis pulak keras. Saya tukar pada Maltofer. Baru la okay