duphaston ubat kuat rahim

mommies ada pengalaman makan duphaston (ubat kuat rahim)? berapa lama makan ya dan sehari berapa tablet? cuba share hehe

8 Balas
Tulis jawapan

yea sy ada..mkn duphaston dr 7w smpai 14w sbb ada spotting on off (brownish)..sblm ni ada history kelahiran mati 2x..jd utk kandungan kali ni doc prescribed duphaston..mkn 2 biji sehari..sebiji pg & sebiji mlm..alhamdulillah skrg dh 6bln..ibu & baby alhamdulillah sihat wal'afiat..semoga kandungan kita kali ni dilindungi & semoga baby lahir cukup bln..sy doakan mommy jugak dipermudahkan urusanšŸ™‚

Baca lagi
Post reply image
2mo ago

boleh elok mkn ubat kuat rahim tu ye...sy prh keguguran 2 kali dh...ada bleeding akhirnya jdi keguguran jgk...

Klu sis ade bleeding or spotting, ke klinik nnt doc akan bagi ubat dan cara pengambilan nya. Semua org tak sama. Sy skrg 11 week 5 days, ada spotting/bleeding tp brownish gitu. Doc bagi sy duphaston mkn mlm ni trus 2 biji. Esok dan hari seterusnya makan 3 biji sehari.

1y ago

Takziah sis. InshaAllah, terima kasih untuk perkongsian. Smoga sis dimurahkan rezeki dr pelbagai aspek. Aamiin.

saya ada sejarah 2 kli keguguran.. jd utk mngandung kali ke 3 ni sebijik 2 kali sehari sampai kandungan 20 mnggu.. alhamdulillah skrg 8 weeks.. doakan saya selamat sehingga bersalin nnt ā¤ļø

2y ago

saya pergi klinik swasta.. lepas tu dr suruh sambung beli sndiri di farmasi.. sbb farmasi rm58.. kalau swasta ubatnya rm80.. ubat yg sama harga lain2.. skrg sy amik ubat duphaston di klinik pakar hospital kerajaan.. tp leceh sbb kena buat surat rujukan dan tggu appoitmnt pakar sebulan ..semata2 nak jimat duit tak nak beli kat swasta.. sbb ubat tu hnya 10 hari sahaja 1 papan..

saya sekarang tengha makan duphaston, sebab next week nak fly..skrg 6W. so Doc bagi ubt & suntikan. duphaston dh mkn 6 hari. sblm terbng 27/6 ni kena suntik lagi kuatkan rahim. Doakan sy & bb kuat & sihat ya.

10mo ago

Hi sis. Mcm mana your pregnancy? Ok ke? I pun 6 weeks and on duphaston

ikut yg doc prescribe. xsemua org sama. mcm sy sblum ni sehari dua kali untuk 3 minggu je sempat sblum gugur.

2y ago

sy gugur awal kandungan jugak. 7w masatu. tp discharge note tulis 18wšŸ˜…šŸ˜… doc assume baby xmembesar.

Hi sis. Mcm mana your pregnancy? Ok ke? I pun 6 weeks and on duphaston

9mo ago

alhamdulillah dah selamat bersalin 18/11/22. now baby almost 9months n alhamdulillah semua ok. kena be extra careful ya mommy! jangan harsh sgt hehe

Saya 2 biji sehari untuk 3 minggu. Sekarang dah 26 minggu.

bergantung dgn pesakit. pegi jumpa doktor pakar dl