HB LOW

Macam mana cara nak naikkan HB yer...sy skrg makan zinkofer 2x sehari... check up gn doktor 2 mgu sekali tapi hari ni HB makin drop ke 9.1...doktor cakap teruskan mkn zinkofer tu dulu sekarang sy 18 mgu..tolong ye mommies2 kalau ada cadangan untuk sy

19 Balas
Tulis jawapan
VIP Member

pengalaman sy sis ms ank pertama.stiap kli cek msti nurse kecewa dgn thp kesihatan sy.memg xlps dr kena cek dgn doc.sbb sy kena anemia.ms tu sy akui sy jgk kurang mkn ubt doc bg sbb bau kuat smpai muntah,kemurungan satu hari klu mkn...lps tu doc ckp ank sy kecik sis dr usia.last nk bslin tu sy aml mkn gulsan setiap hari bsm ubat doc.last2 tu bru drh ok.tp ank sy lahir xckup berat sbb sy pon nk dkt bslin bru amal.berat ank hanya 2.17kg je,ms lhir 37w1d.ms lahir ank sy normal xde ap mslh.tp lps 2mggu ank sy mula tunjuk perubahan sikit2.dan akhirnya ank sy dijemput oleh maha pencipta..katanya doc ank sy mgkin ada mslh metabolik.tp xtau jnis ap..tu pon dia suspek je.so meninggal mcm tu je..klu lahir ank xckup brt jg2 lah dgn kemungkinan komplikasi lain..xpe sy redha..dan skrg sy mgndung lg.sgla jnis ubat doc sy telan walau nk muntah..d smping minum pati gulsan.alhamdulillah result sy sentiasa cantik...dan skrg ank sy bsr plk dh dari usiaπŸ˜….hrp2 lahir sihat dan panjang umur la dia...

Baca lagi

π™±πšŠπš—πš’πšŠπš”πš”πšŠπš— πš–πšŠπš”πšŠπš— πš‹πšžπšŠπš‘ πš‹πšžπšŠπš‘πšŠπš— πš’πšŠπš—πš πš‹πšŽπš›πš πšŠπš›πš—πšŠ πšœπš™πš›πšπš’ πš πšŠπšπšŽπš›πš–πšŽπš•πš˜πš—..πš‹πšžπšŠπš‘ πš—πšŠπšπšŠ πšπš•πš•..πš“πšπš— πš•πšžπš™πšŠ πš–πš”πš— πš“πšžπšπšŠ πšœπšŠπš’πšžπš›2πšŠπš—. π™Έπšπšž 𝚒𝚐 πš—πšžπš›πšœπšŽ πš‹πšπšπšŠπšž πš–πšŠπšœπšŠ 𝚜𝚒 πš’πš”πšžπš πšπšŠπš”πš•πš’πš–πšŠπš πšžπšπš” πš’πš‹πšž 𝚒𝚐 𝚊𝚍𝚊 πš‘πš‹ πš•πš˜πš 

Selain makan zincofer sis makan makanan yg kaya dgn zat besi spt bayam merah,ikan bilis,jambu batu dan hati ayam. Banyak lg makanan yg mengandungi zat besi,sis google ja. Saya kandungan pertama hb drop sampai 7.2. Tp saya makan new obimin dan makanan yg saya senaraikan d atas td,Alhamdulillah hb maintain cantik sampai delivered. Kurangkan minum minuman berkafein.

Baca lagi

try minum air jus jambu..sy beli yg kordial je..yg brand sun up.. xpyah tmbh gula..mkn asid folic yg iberet tu dan try amalkn mkn ikan bilis goreng,In shaa Allah boleh mbantu..sy sblm ni misi ingt ade ambil supplemen..tp sy x ambil sbrg supplemen..jga pmakanan,jgn mnum kopi dn benda tggi kafein..buah2 mcm anggur dan delima tu pn bgus utk hb..

Baca lagi

zincofer ubat tinggi ngn zat besi...klu mkn ubt nie minum ngn jus Oren ke...elakkan makan coklat minum susu,teh kopi..klu nk jgk lps 4jam baru bole mkn ubt zincofer...nie yg doc bgthu sy..sy sejak pregnant xpnh hb Naik sampai 12..paling tinggi pon 11...yg penting kne pkir positive je sis

saya pun kne makan zincofer 2xsehari tpi makesure time makan tu perut mmg btolΒ² kosong sis ... n elakkan makanan yg cut zat besi ... sy hari tu drop 10.5 lepas tu nurse suruh mkanan zincofer 2x sehari xnaik jugak at last sy mkn time perut btolΒ² kosong n jge pemakanan naik cantik 12.0

Assalamualaikum hai sis. sis boleh cuba produk ni. Bukan untk nk naikkan HB ja,nk banyakkan susu pon boleh amalkan, xbahayakan kesihatan. ni cuma buah2han. klau sis nk tau lebih details boleh ws sya. 0194476134

Post reply image

jgn minum minuman berkafein cth kopi .teh..mnuman bercoklat...mkn mknn kaya zat besi..cth jambu..betik..klu sy lbih ske mkn ubt wktu mlm..sblm mkn..sulam dgn air sunquick..klu nk mnum ssu 2 j lps mkn ubt..

4y ago

Yea btul tu, sy pn buat bnda sma mcm sis,, alhmdulillah hb ok...😊😊

Saya sblm ni pn doc bg zincofer , tp tkdela smpai mkn 2x sehari . Zincofer sebijik , iron tablet 2bijik , hb makin drop smpai 10.2 . Lastly saya beli iberet kt farmasi . Skrg hb dh 11 lebih

sy pun hb low. smpai jmpa Dr. pemakanan. kena mkn ubat 2 jam sebelum or selepas mkn.. dan mkn mknan yg tinggi folid acid.. Dr tu ckap, terlalu penat pun buat hb low, kurang tidur dll..