Buntu keguguran atau masih ada harapan

kelmarin hari rabu ade kua lendir coklat, sikit je, cepat2 g hospital sbb sblm ni ade sejarah keguguran.. tapi spnjg kat hospital smpai skrg tak ada pulak kuar darah or warne coklat.. ari2 pun tak terasa skit.. cuma prut je rasa nyut2 xselesa mngkin sbb masuk angin, sbb asyk kentut aje ., dah berapa hari jgk tak membuang. . usia kandungan 7w, doktor scan perut, dia kata tak ada janin sepatutnya dah ada, dia cakap saya pregnant tak mnjadi.. dia bagi tempoh 2minggu,if tak gugur, akan buat check up lagi n buang n D&C.. sedih nya bila doktor ckp mcm tu.. dah check, tak ada pembukaan pintu rahim, healthy cervix.. sekarang ni sya buntu, betul ke saya dah keguguran (missed misscariage) ataupun masih awal lagi nak nampak janin saya? ? ada sesiapa hadapi macam saya hadapi tak?

Buntu keguguran atau masih ada harapan
2 Balas
Tulis jawapan

Keep positif sis.. Banyak sy baca pngalaman yg mcm ni.. Tunggu 2 mggu, boleh jadi 1) Akan keluar sendiri 2) Jumpa doc semula jika x keluar.. if betul kandungan x jadi.. kena d&c 3) Doa banyak2, janin kuat.. mane tau scan lgi 2 mggu nampak kantung dan heartbeat.. Tapi jika betul dia keluar, sis redha. Sy pon ada sejarah keguguran.. bila baca banyak perkara, lama2 dh faham kenapa tak ada rezeki. Allah dh tarik awal2, kandungan sebab Dia tahu, ada tak kena dgn janin kita. Janin tak membesar dan tak membentuk elok. InsyaAllah ada rezeki lain nanti.. tapi keep positif. Doa banyak2.. usap perut tu. Apa2 jadi sis kena redha.

Baca lagi

kantong dah nampak dah.. cume janin je yg x nmpk lagi.. sye baru keguguran bln 3 haritu.. jadinya bila Allah tarik nikmat ini lagi, sye kene betul2 kuatkan hati utk trime dugaan ni.. skrg sye struggle cri keredhaan.. andai ada rezeki alhamdulilah, andai tak ada, mngkin blm masanya.. ๐Ÿ˜ข