37minggu 2 hari sakit celah kangkang

ibu ibu , saya nak bertanya . saya dah tiga empat hari sakit celah kangkang bila berjalan tu sakit sangat . kalau duduk lepastu berdiri nak berjalan sakit sangat sangat . nak pakai seluar sakit , berjalan sakit angkat kaki time nak pakai seluar pon sakit , kalau macam nak melangkah pon sakit sangat . kenapa ye ? tanda tanda nak bersalin ke atau normal benda ni ? sapa sapa tau jawab yeee sebab saya taktau . kadangtu bila perut mengeras , punggung rasa macam kena tekan . terima kasih yang mana jawab persoalan saya ni πŸ₯° .

8 Balas
Tulis jawapan

normal sbb kepala baby da start masuk laluan. sye sakit celah kangkang sejak 35w. same mcm sis mention, angkat kaki sakit, melangkah sakit smpai dduk utk pakai seluar tu pun sakit jgak. now 36w6d da, makin teruk sakit smpai ke bahagian bawah (miss v). last scan sye ngam 36w doc kate kepala baby kat bawah da dan masuk laluan skit so sye mmg akn rasa tekanan kat situ la.. tp skrg sye rasa baby mmg half kat laluan da sbb bile baby gerak & mengeras, confirm sye rasa sakit yg amat sgt2 kat miss v dan tulang ekor. sye cume harap baby sabar skit keluar la 38w nnti. sbb skrg kire prem even da 9bln. due sye 26/11.

Baca lagi
6mo ago

sye tggu masa je rasanya sis.. dlm seminggu lg rasanya letop la ni sbbnya sye rasa sakit2 tu kerap. mmg sakit bawah sgt2. dlu rasa tgh2 atas2 .. ni mmg bawah2 sakitnya. skali mai sakit tu tarik smpai tulang blkg, hujung ekor tu sakit. tu kn laluan baby keluar da. baby gerak skrg pun rasa bawah2. bahagian atas perut kosong da πŸ₯Ή

sama ng sy msa prgnt ank slung.sakit sgt.nk pijak kaki nk jln pn azab oitt .nk naik tgga xblh.mmg sakit time nk angkt kki.lps tu sy g urut ng bidan.bidan ckp kola bby dh kt bwah.lpas urut bru la blh jln elok smp la bsalin.sy kena mcm tu time 36mggu

6mo ago

maaf sis sy nk tya .. kalau g ngurut bidan dia urut kt bhg mane je? sbb sy tkut nk ngurut mse tgh pregnant

normal sis .. sbb kdudukan baby dlm laluan yg btul utk bsalin nnti .. sy penah kne warded kes mcm ni jgk thun lepas..doc bgtau smada sbb kputihan, kencing kotor & kpala baby dh engage kt bawah

normal je sis, masa saya dlu mcm tu juga , doc ckp sbb baby dah masuk laluan dia so mmg akan rasa sakit nyeri kat bawah tu..bila bersalin nanti hilang

tu normal sis,kepala baby dah masuk tmpt yg sepatutnya dia nk kluar tu...bnykkan jalan2 InshaAllah sng nnt bersalin

Sy kena mcmni time 7bulan. Sakit sgt sgt smpai pergi mengurut. Skrg nak masuk 37minggu takde dah pulak mcmtuπŸ˜…

VIP Member

normal. sebab baby dah engage pada posisi bersalin.

normal