sakit celah kangkang

ibu ibu , saya nak bertanya . saya dah tiga empat hari sakit celah kangkang bila berjalan tu sakit sangat . kalau duduk lepastu berdiri nak berjalan sakit sangat sangat . nak pakai seluar sakit , berjalan sakit angkat kaki time nak pakai seluar pon sakit , kalau macam nak melangkah pon sakit sangat . kenapa ye ? tanda tanda nak bersalin ke atau normal benda ni ? sapa sapa tau jawab yeee sebab saya taktau . kadangtu bila perut mengeras , punggung rasa macam kena tekan . terima kasih yang mana jawab persoalan saya ni πŸ₯° .

3 Balas
Tulis jawapan

I dont know if its appropriate to say this.. but i dulu lgi nk dekat sakit punggung tu mmg tk boleh bawak bincang.. Then saw this vid on tiktok dia tunjuk stretching for preggo untuk legakan sakit punggung, pinggang and untuk kasi senang baby nak kluar.. The position yg i selalu buat is mcm doggy style tu. HAHAHA! Dah pose mcm tu then my whole front body flat dkt lantai or katil.. then bahagian pinggang tu keatas then hembus je nafas slow2 kasi pinggang slow2 menurun.. mmg lega sangat2.. Or klau mengah.. i akan buat pose sama tpi mintak husb tekan tulang punggung slow2 dgn massage oil. But most of times i buat sorang2 je.. sbb pose tu bahaya untuk en suami 🀣🀣🀣🀣

Baca lagi

normal. sebab baby makin membesar dlm rahim awak. jadi ruang2 dlm rahim awak semakin sempit. sakit tu mmg akan hilang after awak bersalin. saya 1st & 2nd pregnancy alami dr 2nd trimester. nak kali posisi semasa tido sakit. nak bangun dr tido sakit. nak pakai seluar sakit. kadang tu meleleh air mata juga laπŸ˜…. sy siap minta ubat pain killer dkt doctor sbb xtahan sgt. doctor ckp kalau dia bg pon cuma paracetamol biasa ja. mmg kena bersabar je. bukan tanda2 nak bersalin. kalau kdg2 awak rasa mengeras tu contraction palsu. kalau kerap mengeras dgn selang masa dekat itu baru real contraction mcm sy 1st baby bersalin masa 38w2d. 2nd baby bersalin 39w4d.

Baca lagi

normal. dah hujung2 ye?

6mo ago

yee sis , saya dah 37minggu 2 hari