Zinfocer

Hai.. Saya nak tanya.. Boleh ke saya makan ubat zincofer dengan air twister? Maaf ingin tahu.. Saya ne penakut makan ubat.. Lagi satu lepas saya makan ubat tu, dalam 1 atau 2 jam saya termuntah balik. Saya dah kosong kan perut selama 2 jam sebelum makan ubat tu.

16 Balas
Tulis jawapan

Boleh je. Cuma air twister tu manis kalau diamalkan tiap hari. Cuba minum dengan air Oren sunquick jgn letak gula atau kurangkan sangatΒ² letak gula tu πŸ˜…setengah sudu kecik je ke. Sy pon Akan muntah bila makan zincofer, tp sy ubah time makan. Makan bila nak tidur malam, selepas makan after 2hours. Lepas je telan ubat terus baring tido. Jangan fikir nak muntah ke apa. Alhamdulillah tak de muntah dah. Hb pon naik elok je

Baca lagi

Sy baru je dpt zincofer ni td dari KK. td sy tnya kalau minum dgn sunquick oren kosong (tanpa gula), nurse ckp boleh. Nurse pun ckp kalau muntah2 jugak time makan ubat tu, cuba cari di farmasi ubat untuk tmbah darah juga tp kurang sikit kandungan zinc nye. Harap membantu.

4y ago

iberet mengandungi 110mg zat besi berbanding zincofer.

Try mkn sebelom tdo...elak kn dri pening ngn muntah...ambil ubat zinfocer ngn air sunquit...sy xbleh mkn zinfocer sbb mntah yg agak truk...jd mmg sy xambk...sy hnya ambk ubt new obimin,vitamin tambahan,acid folic tp sy mkn msa nk tdo elak dri pening

Mkn sebelum tidur senang .. Nurse pun suruh sblm tidur klu ubat tu buat kita nk muntah .. Boleh je minum dgn air twister .. Sy pun mkn ubat tu dgn air oren tu .. Sblm tidur makan . TkdelA loyer nak muntah .. Sbb ubat tu mmg meloyerkanπŸ˜‚

4y ago

jus buah-buahan apakah yang tiada kandungan gula?

Kalau lebi bagus mnum dengan jus sunquick.twister ni manis sngat..tapi kalau sya la sis..tiada jus sunquick ..lepas mnum ubat tu..makan buah oren..tu pun ok juga...

Sebelum ni saya makan waktu pagi...pastu saya tak selesa..pening nak muntah bagai...saya tukar pulak makan sebelum tidur...alhamdulillah..ok

4y ago

boleh ke makan sebelum tidur??

VIP Member

Boleh je minum dgn jus buah nurse pun tak marah, dia galakan kalau tak lalu nak makan

sy amalkn mkn dgn air limau kosong. tapi msti kne lps mkn. .alhmdulillah boleh terima. .

Seblm tido ok..mkn waktu pg mudah muntah klo sy la..Cuba minum dgn air Sunquick

Nurse cakap makan ubat tu boleh minum pakai jus buah tanpa gulaπŸ€—