Ubat Zincofer

rasa loya nak muntah, pening mabuk & pedih perut. Saya amik 2 jam selepas makan. saya pulak tak boleh skip makan lama lama nanti mesti perut kembung, sebab ubat tu kan kena amik 2 jam selepas makan lepastu next nak makan kena tunggu lagi 2 jam selepas makan zincofer 😭 nak amik 30 minit sebelum makan pun perut kosong rasa loya 😌 kelmarin lepas makan zincofer rasa dia teruk mencucuk cucuk kt perut sampai belakang badan and tulang, ada yg sama ke ?

6 Balas
Tulis jawapan

banyak ubat boleh ganti zincofer. iberet n lainΒ² kat farmasi. sy pulak 3rd preg, jd dah tau bau zincofer xbest n kesan dia akan loya n pening. so sy mkn zincofer dgn jus oren pada waktu betulΒ² sebelum masuk tidur (atas nasihat doc). jadi, sy xla rasa kesan zincofer tu. cuma doc bg info, zincofer antara ubat yg kuat utk naikkan hb, jadi sy pilih zincofer. sbb kalau hb sy low, mmg low terus sampai kena warded πŸ˜…

Baca lagi

sy amik zincofer slps mkn..sudh mkn dlm 5 mnit mcm tu sy trus telan zincofer..jgn bg rasa lps mkn tu hilang bru nk telan pil tu..sbb lps rasa mkn tu hilang mmg akn rasa pil tu kuat dlm tekak dan akn rasa nk muntah..antara zincofer ngn iberet sy lebh pilih zincofer..iberet lg kuat bau die

ya...sesetengah mommy xdpt mkn zincofer...mcm sy,sy akan alami muntah2 loya pening kepala sampai tahap mkn pun xdpt.ramai juga sy dengar mommy yg xdpt amik zincofer.

1y ago

Betul, saya taktahan lepastu terus mintak tukar ubat, dapat 4 serangkai Alhamdulillah okay, bila teringatkan zincofer terus pening kepala mual terngiang dalam kepala πŸ˜‚

hi sis. masa sy buka buku pink pn dia bagi zincofer. tp sy tak pernah mkn sbb mentua ckp zincofer blh buat baby besar (idk). sy just amalkan susu dgn folic acid je

1y ago

Yeke ? Saya pun taktahu sis sebab saya pun dapat zincofer tapi taktahan effect dia kuat sangat, lepastu saya tukar ubat lain dapat ubat 4 serangkai. Better awak tukar ubat kalau rasa tak boleh nak makan zincofer, ubat yg kk sediakan memang kena makan, kalau tak sesuai baru boleh minta tukar ubat lain, ubat yg kk sediakan memang untuk keperluan ibu & bayi.. awak perlukan vitamin lain untuk awak dan baby, kalau susu & folic acid je rasanya macam tak complete wak sebab tak makan ubat dari kk bagi, apa apa awak boleh tanya nurse or doktor. semoga awak dan baby sihat yaa Aamiin 🀲🏻

Saya pun tak boleh makan ubat zincofer. Saya bagitahu doc. Doc tukar kepada obimin.

boleh pegi kk utk tukar ubat lain. atau try mkn sblm tidur dgn air manis.