8 Balas

Sy pun gdm on diet baby lahir emergency ceaser sbb bukaan da full tp baby xboleh turun..doktor anggarkan baby 3.4-3.6kg..bila keluar 3.3kg..sy kecik jer org nyer..tp mkn pun xdela pantang sgt ms mngandung. Masa 3rd trimester mkn juga fast food mcm pizza,mcd n kfc☺️..cuma bila amik drh tsb control skit mkn..air putih mmg kena mnm byk skit😀

VIP Member

sy gdm on diet. x la diet sgt pun. hehe. mkn mcm biasa cuma kurangkn portion nasi, mkn lebih sayur. kurangkan manis. amalkan aie barli tanpa gula, epal hijau. bendi. boleh kurangkn gula dlm darah. week 39 4 hari bersalin normal tanpa induce, tanda sakit contraction jer. baby tak besar 2.96kg.

Sis masa gdm bpa week ya? Sy kali petama Kena terus sangkut 9w 2day..

saya pon gdm. saya mkn apa nak jgk.. fast food tekak xlalu nak mkn... burge tepi jalan tu tetibe teringat2 hari2 hhehe.. selalu 2hari nak buat bsp baru saya on diet gdm.. mkn saya hari2 ambik nasi dlm kuatiti sedikit mcm pakar jelas kan kene sukat pakai cawan tak boleh byk...

Sy pun on diet je. Tp xde la diet sangat. Cuma nasik memang setiap kali makan sesenduk lebih sikit je x membukit, dan x menambah.

Sy pun gdm on diet, xde la diet mane pon..tp nasi memang sy kurgkan..mkn xbrtmbh..air manis sy minum milo kosong tnpa gula..

Kan...klau x dpt milo pagi rse lemah bdn xde mood nk buat keje huhu kne juga mnum milo pagi

VIP Member

dlm week 11 cmtu detect gdm.. lps bersalin minum air gula lg sekali takde dah kencing manis.

Tq info sis😘😘

saya .. sy naik trun je result nye ..heheh bykkan mkn sayur sis

Saya pun GDM on diet.alhamdullilah lahir anak kecik je.2.21 kg

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan