20 Balas

Actually Side Effect Tu Bergantung Pada Ketahanan Badan Sis Dengn Baby Dalam Perut.. Lain Orang Lain Rasanya Sis.. Macam Saya Masa 1st Trimester Hari² Makan Pedas.. Tak Dapat Pedas Tak Kenyang Langsung 😣 Masuk 2nd Trimester Nak Manis Pulak Sampai Sangkut GDM 😂 Sekarang 3rd Trimester Dah Mula Hilang Selera Makan.. Tak Tahu Kenapa Erm.. But Mostly Alhamdulillah Everything Okey.. Doktor Pon Cakap Kandungan Saya Sihat 😍❤

Saya pun risau jugak. Takde la pedas extreme tp makan jugak la pedas2 macam bakso tu buh sambal kicap banyak2. Makan sambal belacan, budu. Semua buh cili padi. Kadang2 takot jugak kalau effect baby.

Sy awal trimester tak lalu nak mkn nak pedas, berulam semua tu. Mkn yg plain je mcm sup ayaq. Skarang dah trimester ke-2, kemain makan pedas 🤣🤣

mak sya selalu pesan,jangan makan pedas..nanti mata baby jadi merah...tapi sya makan juga cuma tak berapa pedas la..just ada rasa2 pedas jer gitu

Boleh nk mkn if sis xde mslh sakit perut.. cuma elakkan mkn keterlaluan.. sy pn hantu samyang, tp kna had kn sbln skali utk fast food..

Klau blh kurangkan level pedas tu sis.. Kecian bby.. Hihi.. Sy pon minat pedas, tp kurgkn mkn sbb pkirkn bby

Pedas tak effect baby.. tp MSG dlm instant noodles tu je la yg tk elok hehe.. makan sekali sekala boleh je mommy

Jgn risau...xde side effct pd baby pon cuma ibu mengndung jela takot sakit perot / gastrik sbb pedas

saya masa pregnant hari2 nak makan pedas. xde yg pedas, saya cari cili melaka hahahaha 😂

hahaha sama la wei..craving pedas ... paling happy bile dpt ghost pepper... omg 😂

Goshhhh... Pedasssssss😂😂😂😂

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan