hi

dh masuk 5bulan pun perut tetap nmpk mcm tak pregnant je...org tanya nape dh 5bulan perut xnmpk besar.. mungkin bdn sy besar bb tu perut xnmpk mcm gndung je..emm?

20 Balas
Tulis jawapan

Saya pun pregnant 5 bulan lebih dah nak masok 6 bulan anak first jugak nie badan agak chubby jugak,perut nampak macam buncit ja.. dulu risau jugak sebab selalu pikir bab perut,alhamdulillah yang penting pergi scan baby dalam perut sihat berat baby pun oke yang penting baby dah start gerak walaupon rasa dia lembut jer sbb awal lagi๐Ÿ˜Š

Baca lagi

Saye pun sama sis .. skrg dh 5bulan .. tapi perut mcm 3bulan .. ramai org ckp knpe kecik , eh tk percaya nya , saye hari tu besar dh 5bulan .. masalah nya saya ade mintak ke perut ni kecik ๐Ÿ˜…๐Ÿ˜… janji saye scan minggu lps baby ikot size dia uri air ketuban semua okay .. syukur alhamdullilah ..

saya 6 bulan baru nampak sis. saya lg suka tak nmpk sbb org yg taktahu saya pregnant, takde la manjang tgok perut saya je. taktau la jiran saya je ke yg busy body atau semua org centu. dok perati je perut saya macam kite belum kahwin plak ๐Ÿ˜‚

4y ago

Hahah tu biasa. Jiran sebelah dan depan rumah sy macam tu laa. Suka perhati itu ini. Sy buat2 muka tak perasan. Selebihnya mmg dok memerap je dlm rumah ๐Ÿ˜…

Sama sy sis... Bdn besar, tk thu mgndung...cek kt klinik sbb sakit blkg doc sahkn sy mgndung 6mgu... Terkejut jgk memula dpt thu... Lgpn tkde simptom muntah dan sbginye... Hehehe... Tkpe, jnj bby dlm kandungan sihat dan sempurna... ๐Ÿ˜Š๐Ÿ˜Š

VIP Member

Biasa klau anak pertama mmg x nampak tapi ank kedua nnty mati cepat nampak sampai org tegur ๐Ÿ˜†Sebb Sya pun masa anak pertama 5bulan x nmpk lagi tpi mengandung yang kedua ni 3 bulan dh nampak Smpai org tegur perut bsr ๐Ÿ˜…๐Ÿ˜…

4y ago

Betul tu ๐Ÿ˜… masa anak first dlu pakai baju t-shirt biasa je tapi yang kedua ni mmg kne beli baju mengandung sbb x boleh pakai baju t-shirt biasa ๐Ÿ˜†

VIP Member

Takpe asalkan baby sihat. Sy masuk 7 bulan dulu baru orang perasan pregnant. Still baby keluar 3.12kg, tak kecik sangat ๐Ÿ˜…๐Ÿ˜… jangan ambil pusing sangat kalau orang komen size perut, sengih je. Hehe

VIP Member

rileks sis .. sy pun org taktau sy ni hamil .. dah 7 bulan ni ๐Ÿคฃ๐Ÿคฃ badan chubbylicios ni mmg nyorok sikit babybump .. biaq p laa janji baby kitaa sihattt ๐Ÿคช

Xpa hihi..sy pn mmg x npk sis.. Skg 17w da..org pn xtau sy tgh prgnt hihi..jnji bby ok jaa..skg ni pn da rsa angin2 sikit dia kick

Klu sy xkisah, asalkn bby mmbesar ikut usia dia and semua normal, its fine with me. Sy sndri perut kecil je. Depends ats bdn kot.

Sy masa raya 6bulan , sepupu belah suami taktau pun pregnant . Tau tau dah bersalin dia terkejut bila pregnant ๐Ÿคฃ