Peningla... Logik ke dah 5weeks 2 days kantung x kelihatan bila scan? Period delay 10 days. Ada sesape yg kes mcmni x?

Confuse ni...spotting dah keluar since pagi tadi.

Peningla... Logik ke dah 5weeks 2 days kantung x kelihatan bila scan? Period delay 10 days. Ada sesape yg kes mcmni x?
42 Balas
Tulis jawapan

normal sis.. sy pun camtu, bru je g jumpa doc mggu lepas sbb nk confirmkan pregnancy pas tu doc try scan atas xnmpak apa pun even kantung pun xnmpak.. pas tu scan dr bawah ad nmpak sikit tp dia cam smbunyi2, doc ckap normal awal2 ni xnmpak yela baby bru nk jd logik la xnmpak kanπŸ˜….. mggu depan bru nk repeat scan pulak, mudah mudahan smua ok je doa byk2 ckap elok2 gn baby in sha Allah smua dipermudahkan

Baca lagi
3y ago

@hazura khalid sy nk tggu 8week or 9week bru bt buku pink.. skrg bru 6week lebih

knapa nk plik?? mmg la 5w xnmpk lg...klu nk nmpk kantung skalipun, cek la start 7w keats untung2 bleh nmpk janin skali...ikut pda bdan msing2 jgk...ad yg cpt nmpk, ad yg x...xsmua bdan ibu2 sma...bykkn mmbaca ye...stu lg, try repeat upt lg, tgok la smakin trg or pudar.. kdg2 jd chemical pregnancy or bloated ovum pregnancy...so google la...

Baca lagi
3y ago

Sy pelik sbb ni first time sis, belum pernah terjadi lagi, hrp maklum.. 😊 terima kasih atas info, sangat berguna

sy haritu buat buku kt kk.. dorg scan langsung xnmpk ap.. repeat 2 minggu.. pon masih x nmpk.. kosong.. hati dah risau.. sebb dah 3 kli gugur.. dokter tu ckp tkot kandungan luar rahim... bila scan dkt hospital.. baru nampk bby dgn kantung.. lega rasa.. x boleh pakai langsung dorg punya tempt scan tuπŸ™„

Baca lagi

Normal sis, saya masa 5 weeks tak nampak langsung. 8 weeks baru nampak kantung baby and yeah masa 5 week ada spotting sikit sebab nk terjadinya baby tu. But now alhamdulilah da lahirkan pun anak saya 😍. Anyways semoga dipermudahkan urusan awak sis

normal rasenye... saya pon baru nak masuk 5 week, lusa baru ingat nak g klinik confirmkan. 11 hari x period, test ada 2 line. Terus badan x sedap, letih x bermaya, tekak rse mual, nak mkn semua xde selera. Makan buah je buat alas perut...

3y ago

Tapi awk ada spotting x?

Saya dah 10weeks masih x nmpak. Doctor kat klinik dah mintak refer ke hospital. Masa scan kali kedua and doktor cakap imej baby still blur. Dalam dada ni tuhan je tau, takut, risau semua ad. Normal ke macam ni. Ke ad problem lain 😒

scan atas perut or tvs? normal jer scan atas perut x npk . sya pun mcm tu juga 5w scan atas x npk. scan bawah elok jer bulat sac tu... bleeding boleh jadi sebab implantation.. selagu x npk kantung, repeat upt. takut chemical pregnancy..

3y ago

repeat test lagi.. if still -ve, chemical pregnancy @ upt yg +ve tu false positive

normal sangat sis, biasa kk akan bgi tarikh 2weeks untuk scan balik. follow up mcm biasa ja, dia ada cuma belum nampak , saya 10weeks baru nampak , biasa nya 8,9,10 weeks baru nampak.. sabar sikit ye hehehe😁

VIP Member

Saya pun hari tue 5 weeks gi klinik, klinik ckp still awal. 6 weeks baru blh scan. Bila masuk 6 weeks, keluar spotting. Trus gi private o&g, doktor scan mmg tak nampak apa lg. Dier suh datang 8 weeks baru nampak.

3y ago

Oh i see.. tp sy ni semalam upt positif, harini upt negatif.. bila negatif td pagi terus kluar mcm spotting..bila tnjuk gambar kat doc, doc kata tu spotting.. mcm lendir coklat merah muda.. mcmtu laπŸ₯Ί

Normal sis. sy dulu 6 weeks xnampak apa pun. Doc siap scan atas bawah lagi,masih xnampak kantung. siap admit ward lagi 3 hari. Alhamdullilah,baru je lepas bersalin.