Morning Sickness 1st trimester

Boleh mumny2 bagi tips bg kurangkn alahan? Bangun pagi mesti akan muntah .. bila makan pun muntah2 .. Bila muntah mesti kepala jdi pening ..

16 Balas
Tulis jawapan

Jgn mkn yg msm2, berlemak n berminyak..Sebab semua ni akan menambahkan mual kita..Sy slps pantang semua ni mmg xmuntah..nk mkn buah pun, mkn yg manis2 sbb doc ckp mkn yg msm2 tu hnya sdp rasa dimulut, bila sampai diperut gas naik,tu yg mual terus tu..byk kn brehat ya sis, mcm sy skrg ni alahan dia pelik sikit,xboleh masuk dlm kereta ๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚ masuk dlm kereta nk g kedai 5mnt je pun, hbs muntah n seharian lembik badan asik mual trus..Skrg ni sy duk umah je, x g jln bru laa sihat ๐Ÿ˜‰

Baca lagi
5y ago

Hihi.. Ad jgak mcm tu ye sis.. Baby xmo mommy dia kluar lah tuu.. ๐Ÿ˜… rehat2 je kat umahh...

Saya 6 bulan & masih ada morning sickness. Solutionnya, saya ambil ubat di klinik & Alhamdulillah sangat membantu. Ambil pagi sebelum makan & tahan sampai ke malam.

5y ago

Sama mcm sy jugak sis, sy ambil obt di klinik..Obt angin,loya n tenaga. Sgt membantu sy.. Mkn sekli je sblm mkn mmg thn seharian.. cuma sy klo nk sihat. xboleh byk bjln,Xboleh mk menda berlemak n berminyak ๐Ÿ˜„ mmg duduk rumah je skrg ni, xjln mana2 sbb bila bjln skjap je..Wlopun pusing2 kampung pun,mula lahh dia buat muntah, kepala ni pening mcm dunia tgh putar, mkn pun jgn yg berlemak n berminyak sbb sy akan mual wlopun mkn obt klinik tu,jd pantang berjalan,pantang mkn..Bru sihat,bby nk momy duk rumah jea rehat2 ๐Ÿ˜‚

VIP Member

1st trimester biasa ada morning sickness.. Bertabahlah.. Saya bykkn rehat for 1st trimester.. Jus mkn buah, roti, n susu je.. Yg lain semua tak boleh masuk..

5y ago

Sy makan roti n susu juga . Mula2 okay .. masuk minggu seterusnya jdi muntah balik ..

Just enjoy that moment. Nanti dah bersalin mesti rindu. Tapi kalau dah teruk sangat cuba makan buah yg bercitrus. Mcm oren atau lemon

Try makan ubat veloxin sis tp tanya doctor dl. Kwn saya pregnant 8 bln masih mabuk teruk. Doctor bg veloxin. Alhamdulillah okay.

5y ago

Ok tq

Amalkan ma mariam, sy dulu cmtu alahan.. Muntah loya je... Lps mkn ma mariam alahan mkin berkurang

Cuba makan ubi kentang .. ubi kentang boleh mengurangkan muntah .. tapi mesti selalu makan ..

Try bawa makan buah.. Mcm saya dulu bawa makan tembikai sis..

VIP Member

Try makan buah yg masam2.. Makan skit2 bila rasa nak muntah.

VIP Member

Sy mkn gula2.. tp tulah.. kadang muntah jugak..