24 Balas

Sy pun sama awal2 pregnant.. Nurse ckp tablet iron tu mmg buat lambat cerna dan keras.. Jdinya dia suggest beli prune.. So alhamdulillah, lepas mkn every night 2 hingga 3 ketul prune.. Buang air senang je..minum air bnyk juha

sye sepanjang pregnant sembelit 😂 nurse suruh minum air n makan sayur banyak. bila dah start makan ubat tambah darah (iron tablet, iberet, dll) lagi menjadi jadi sembelitnya

kalau saya, amalkan susujuna. awal2 tu sblm minum mmg sembelit jgk. lepas dh amal, sampai 6 bulan ni alhamdulillah x pernah sembelit dh.

Kalau sy makan epal hijau atau buah naga.. Confirm lawas.. Pernah hampir seminggu ta membuang.. Makan je buah naga trus lawas..😂

minum air kosong banyak2 waktu pagi, makan buah2an n sayuran hijau. Sy buat mcm ni saja. X pernah bergantung dgn ubat sembelit

Pi klinik die akan bagi ubat mnum tok sembelit, cairkn najis..sy dulu macam..pastu rajin2 la makan buah & mnum air banyak..

Saya pun sama sis. Ritu saya ngidam petai , makan lah banyak , next day lawas ga keluar. Tapi kembali sembelit 😭😭

VIP Member

Minum byk air...mkn buah betik ke oren ke boleh gak utk sembelit nie...sy mkn sunsweet pn ok...utk sy la...huhu

minum air putih bnyk2, mkn buah dan sayur lebih, elakkn mkn mknn berminyak, fast food, junk food

Kena byk2 makan buah2an n sayur2an n banyakkan minum air. Air oren pun oke. Or makan prun.

Sama2 😊

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan