Minum coffee

Boleh ke minum coffee ? Kndungn 11w. Tringin sgt 😭 Sblm mgndung dlu, mmg coffee is my fav .

29 Balas
Tulis jawapan

Sy pulak mmg penjual kopi πŸ˜‚ dari sblm kahwin mmg main coffee machine. Espresso menu wajib setiap pagi sblm open kedai. Smpai kahwin smpai tktau yg sy tgh preg. Masih lagi telan espresso. Latte 3/4 cawan sehari. One day tetbe rasa kopi tuh busuk time brew kopi πŸ˜‚ cek upt dua line hahahaha start tuh sy akan mual sepanjang masa. Nak hilangkan dia hanya dgn americano lemonade πŸ˜‚ no more latte sbb rupanye taknak susu dah. Cuma skrg sy tak mnum espresso dah. Takut. Americano lemonade 16oz utk pagi smpai ptg. Alhamdulillah bacaan smua okey takde ape kalau tak susah juga mak dia nih nak open kedai nak brew coffee πŸ˜‚ act boleh mnum coffee yg pnting masih dlm range. Sy boleh mnum arabica. Takleyh kopi 434, nescafe tin, nescafe serbuk, jantung auto laju. So far arabica je sy okey. Cuma dgn susu jadi muak. Klau teringin tuh boleh je minum takde masalah. Sbb biasanye kita kalau teringin takkan minum bnyak. Minum sikit hilang rasa ngidam tuh pastuh dahh tanak dahh

Baca lagi

TBH, im a coffee addict! First pregnancy, i start consume masa 2nd trimester. Maklumlah, takut2 masa tu kan first preggy. So i consume at least 1 glass per day. Sangkut jugak HB tapi alhamdulillah baby lahir elok no problem. Second pregnancy, i consume je 1 or 2 cawan sehari bc i cannot really function without it πŸ˜‚.. so far 33 weeks baby no problem. Based on research pun, caffeine should be no problem for mommies ONLY IF u consume within limit range. So dont worry yea, if terasa minum lah sikit.

Baca lagi

I am a coffee lover. Tapi ever since pregnant, i memang cut coffee. If you nak, try minum decaffeinated coffee and buat mild coffee je. And elakkan instant coffee. My pregnancy is labelled fragile, tapi haritu mengidam punya pasal, i minum juga lah. Tapi i ambil decaffeinated so i boleh control my caffeine intake. Alhamdulillah HB maintain normal. Tapi sebulan sekali dua jelah minum. Not daily.

Baca lagi
VIP Member

klau mampu elak,elakkan. klau tak,boleh minum pada kadar sederhana (cukuplah 1-2 gelas sehari) dan jgn selalu. yg penting jarakkan masa dgn pengambilan vitamin/ubat2an serta waktu makan utama (lebih2 lagi bila makan sayuran,buah dan protein) sebab boleh mengganggu penyerapan nutrisi. pemilihan kopi pula seeloknya kopi yg decaf.

Baca lagi

sy hari hari wajib minum..kalau tk minum terbongkang balik kerja. tak sampai hati nk terbongkang bila ada ank2 lain yg perlu tengok. so sy minum je ptg sehari 1 kali. kdg 2 kali klu pagi2 ngantok 🀭 tp jarakkan 5 jam mcmtu dr mkn pil. hb sy walaupun minum kopi 13 . sis try dlu. kdg lain badan lain ragam nye

Baca lagi

baru ni saya ada tnya doctor sb saya mmg suka coffee tapi hb low sb saya beta thalassemia trait. since pregnant xminum kopi or teh lansung. Milo pun baru 2-3kali ja minum sb teringin sgt. tapi doctor saya ckp boleh ja nak minum coffee or tea or Milo. cuma pastikan jarakkan dgn ubat tambah darah tu...

Baca lagi

hi awak. sy minum je dr anak 1st skrg tgah pregnant 2nd baby 28weeks pon minum juga. sbb coffee also my fav. utk ibu hamil dan mnyusu limit dia 150-300mg bersamaan 3cawan kecik tu. kalau nk makan ubat gap kan sekurang kurangnya 3jam. kalau tak mmg ubat xserap

kalau dah teringin , minum je lah puan .. saya pun ada satu hari tu mengidam nak minum nescafe memang dalam seminggu tu tiap pagi minum nescafe hahaha tapi pastikan jangan ambik selalu yer selang lah dalam beberapa hari baru minum balik ..

Sy coffee addict sblm pregnant. Bila pregnant sy stop, hb cantik saja. Masuk 2nd trimester try minum sikit. Terus hb xok, smpai kena cucuk tmbh darah. Sy stop coffee btul2, baru naik sikit2. Masa bsalin hb ats pagar.

VIP Member

Sy coffee addict, once tahu pregnant memang stop. Klu x hari2 minum, stabak seminggu sekali πŸ˜‚ Alhamdulillah pregnant ni nak minum kopi kosong je tu pun start minum trimester 2. And pelik sekali, xde pun mengidam kopi 😁