ALAHAN HAMIL

Assalamualaikum. Sy dh 7w4d, muka naik jerawat, mual teruk. Ada tak cara kurangkan mual ni? Mual pastu dah makan, tapi masih gastrik. sentiasa lapar tapi kdg tak boleh telan makanan. 😒

13 Balas
Tulis jawapan

first pasai muka naik jerawat....biasa sis hormon.... lagi 1 bak kata orang tua-tua pembawakan budak.... no 2 sis try cara guna minyak aromaterapi atau minyak angin yg sesuai la....no 3 ni penting sbb gastrik ni time mengandung ...sis makan sikit2 tapi kerap ..cuma try makan roti dengan susu ke atau benda2 yg boleh sis telan la macam bihun ke apa2 je.....jangan biaq perut kosong dengan lama...

Baca lagi

sy pn hilang selera sepanjang pregnant dr awal smpai la nak besalin. berat pn sepanjang mengandung naik 5-6 kilo aje. tgok nasi pun sy tak lalu. tp kdg sy paksa juga la makan nasi sbb risau baby. awk kena kerap makan tp kuantiti sikitΒ². saya pn kerap makan buah, biskut, roti, nestum/oat ke supaya kenyang.

Baca lagi
1y ago

Okay sis. Sy ada oat, buah, biskut. Sy baru try mkn biskut tawar, blh telan lh juga, nasi kdg tk dpt telan.

kalau saya spare minyak aromatheraphy yang roll tu. boleh beli dekat watson atau farmasi. rasa mual sapu dekat hujung hidung, tengkuk dan leher. makan dalam kuantiti sedikit tapi kerap. jangan biar perut kosong. kalau kosong makin kuat rasa mual and muntah tu.

1y ago

Samalah sy makan oren kalau gastrik, kdg blh makan nasi kdg tak blh, kalau blh pun satu dua suap je, pastu sejam kemudian lapar lg, gastrik. πŸ˜”

muka naik jerawat itu sebab hormon badan kita.Mual2 tu biasa,cuma gastrik tu,kena jangan makan makanan yg pedas,berminyak goreng,minum bergas dan berkefain.Makan sikit2 tapi kerap.lebihakan makanan buah dan sayuran.

sis bole ambik magnesium. makan. sapu. Sy alhamdulillah, 9m pregnant makan magnesium, takde alahan sgt. and please jaga makan. jangan bagi perut kosong, sebab saya ada gastrik. so saya akan kerap makan.

Try tanya doc ada x ubat blh ambik.. mcm sy mmg ada gastrik, so mkn panto / veloxcin baru ok.. awal2 mengandung dulu pun sy muntah agak teruk dan gastrik menyerang sampai skrg nk bersalin pun

TapFluencer

cari benda yg boleh dimakan. makan walau sedikit. buah2 ke, kekacang ke. takpe sikit pun ok yg penting jgn perut kosong tu jadi gastrik. sabar ya mommy

Sy pun mcmni dari 6weeks smpai 14weeks xtau nk buat mcm mana keluar masuk hospital jela tambah air bila makan je muntah . Redha jela smpai alahan hilang .

sama... Sy pun masuk 7w2d, jerawat naik bkn dekat muka je.... badan pun... 😒😒😒 mulut nak makan... Tapi suap 3-4 sudu terus Kenyang+senak+mual...

jaga jadual makan.. jangan masuk angin.. kalau tak boleh makan nasi cari something lain untuk dimakan. contoh mihun ke mee ke.. jangan bagi perut sebu..

1y ago

Sy tak dpt telan mee atau bihun sis. Nasi kdg satu dua suap.