Mengandung Seorang Diri Ketika PKP Kerana PJJ Dengan Suami

Assalamualaikum dan hai semua. Sye nak share pengalaman saya. Saya skrg alhamdulillah dah 8 bulan mengandung anak pertama, dan mmg sy dan suami PJJ sejak kahwin lagi, dah lbh kurg setahun setengah. Kami PJJ sebab masing2 bekerja, saya di Johor, suami di Selangor. Lbh kurang 2 jam suku perjalanan antara kami. Saya duduk di Johor ni sorang2 sebab family semua pun dekat Selangor. Suami balik Johor bila die cuti tapi cuti dia pun tak menentu sebab die kerja shift. Bila sy cuti, sy pulak drive balik ke Selangor. Musim PKP ni, saya dan suami dua2 kene datang kerja, kami tak boleh Work From Home. Jadi masih kene PJJ. Tapi suami saya susah dah nak balik sini disebabkan arahan Perintah Kawalan Pergerakan ni. Polis tak bagi die balik Johor sebab katanya saya boleh drive sendiri dan ada je kawan2 boleh tlg saya di sini. Risau jugak saya bila duduk sorang dan dah 8 bulan ni. Semua pun kene pandai2 buat sendiri. Tapi nnt mmg saya plan nak bersalin dan berpantang di Selangor sebab dekat sini siapa pulak nak jaga saya. Mengandung anak first pulak ni tkde experience langsung jaga anak. Ada ke ibu2 yang situasi mcm saya skrg? Boleh share tips atau nasihat..

2 Balas
Tulis jawapan

Lebih kurang mcm sy, mmg tak pjj tp suami kerap outstation smp bersalin sorg2, drive sorg2 pegi hospital.. tau2 je dh bersalin, mmg kuatkan hati je buat semua sorg..even masa pantang pon sometimes dia lebihkan kwn2 dia masa anak yg sulung..sy mak ayah takde, mmg 100% dok umah pantang sendiri..so mmg kena kuatkan hati..kalau tak boleh, awak ajak sesiapa la duk dgn awak masa pantang nanti..mmg sakit tp terpaksa..now 2nd pon hadap benda yg sama, suami tak leh masuk, kita vacuum, koyak teruk..still have to do it alone..sy dh biasa sorg2, so mmg kena mental kuat, dgn anak tantrum, jeles ape semua.. terpaksa dukung anak yg dh besar sbb jeles, so sakit balik..makan je la jamu supaya cepat elok luka tp tu pon lepas 2 minggu pantang sbb takot anak naik kuning cepat.. tgh pantang pon seminggu kena outstation..πŸ˜“

Baca lagi

Sma mcm sy.. suami kat Jb sy dekat kelate.musim pkp aritu mmg 3 bulan x jmp.. sepanjang peknen suami hnya balik 3x je sbb waktu cuti keje kami x sma.. perasaan nya hnya Allah yg tau sbb anak first, tp nk jd ibu ni hati kene kental & kuat.. Alhamdulillah skrg da 7 buln.harap2 suami sempat balik waktu nk bersalin nnti..

Baca lagi