37 Balas

VIP Member

Saya dulu sampai hampir 5 bulan baru stop muntah, pergi Emergency pun diorang xblh nk buat apa Selain drip air. Tp kebersihan diri tetap kena jaga , so terpaksa la hadap muntah tu smpai hampir 5 bulan. Makan pun muntah, minum pun muntah. Sampai lembik. Tapi, inshaAllah ada ganjarannya.. Bila dh bersalin tgk muka baby, dh xingat seksa waktu awal2 pregnant. Lepas 5 bulan, nikmatnya rasa nk makan jeee.. best sgt 💜 Sabar ya sis 😘

Sy awal pregnant kerap muntah bila gosok gigi...sampai lah trismeter 2 ni makin hilang dah rasa tu...🤗 apa yang saya baca, kalau ada yang muntah bila gosok gigi, kena tukar ubat gigi yang sesuai..tapi saya tak nak membazir sentiasa tukar ubat gigi...redho jer guna ubat gigi yang ada...😅

Sama mcm saya gula colgate mesti muntah2 lepas gosok.hari tu gigi saya jadi ngilu maybe sbb pregy so saya tukar ubat gigi sensodyne terus smp skrg tak de muntah lagi.yg saya perasan klu pakai colgate banyak buih tu yg buat kita muntah.guna sensodyne takde buih bila gosok gigi.cuba lah..

Sama laa sis. Saya sampai keluar air warna kuning dan sangat pahit. Skarang dah 23weeks pun keadaan masih sama. Kadang2 fobia nak gosok gigi. Sampai krem perut muntah. Tapi sabar je la sis. Semua ni pengalaman dan kenangan haa gitu. Sy tgok org gosok gigi pun nak muntah.

VIP Member

Tak boleh buat ape dik.. Akk pun sama.. Dari awal pregnt.. Sampai lah sekarang ,due akk akhir bulan ni... Mmang sehari 2-3 kali gosok gigi mmamg muntah... Tapi boleh tahan jap.. Amik nafas... Jgn fikir muntah tu.. Nnti ok ok... Akk buat mcm tu.. 😁😁

Saya pun kalau gosok gigi muntah. Jadi, saya kena kosongkan perut / biar makanan hadam dulu sebelum gosok gigi supaya tak muntah makanan yang baru lepas makan. Biarlah muntah air je daripada muntah makanan.

Waalaikumussalam...sama dengan sy sis...dr awal pregnant sampai sekarang dah 5bulan klau gosok gg memang nak muntah..cuma sekarang dah jarang banding mula2 dulu..memang symptom orang pregnant mcm tu kot hihihi..

Sama lah mcm sy. Awal2 mmg mcm tu.. Tp truk jugak smpai 3 bulan gosok gigi je muntah.. Masuk toilet je muntah.. Lps minum susu pn muntah. Alhamdulillah masuk bln ke 4 Tak muntah Dah...

Memang Kita kena hadap je sis. Sy dulu setiap hari waktu pagi mmg muntah. Sampai 20w ++ Masih alah. Lama² dia akan hilang sendiri. Mmg macam tu dugaan ibu mengandung.

VIP Member

Saya dah masuk 2st trimester kadang2 masih muntah, Walaupun saya dah ambik air masak masa nak berus gigi tu. Jdi redha je lah.. tak dpat nak elak..

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan