Positif Hamil Ke?

Assalammualaikum. Kalau tengok pada upt ni, saya kira hamil ke? Ni saya cek hrni, sehari sebelum tarikh period. Saya cek sebab saya rasa mencucuk2 kat ari2 tp kdg2 jela. And saya jd kuat makan. Kul 12 tghri td saya baru makan nasi, skg saya rasa lapar lagi ? normal ke tu? Dan saya ada sejarah gugur bulan 8 hrtu. Boleh tak saya nak buat buku pink awal. Takut la kalau2 gugur sekali lagi.

Positif Hamil Ke?
21 Balas
Tulis jawapan
VIP Member

X clear lg... Better tggu lg seminggu... Tapi elakkan buat kerja berat ye sis... Kalau sakit perut sgt2 + bleeding terus g klinik... Kalau g klinik tmpt sy dia xterima samar2 gini.. Wlupun tu klinik swasta.. Pakai clear blue digital pun dia xprcaya...suruh pakai upt dia jugak πŸ˜…πŸ˜…πŸ˜…

VIP Member

kalu xsure n nak double line jlas lg...repeat test 2-3 hari lg...sy pon pnh kguguran..g klinik msa 5w.kk dekat tmpt sy suh dtg nt 8w.blik kg buat kat kk kg suami..pergi buat msa tu dah 9w6d.so Dr scan terus..Alhamdulillah dh nmpak bby n jntung dia bdgupπŸ€—

Super Mum

Wslm.. Sy dlu ank 1st..lewat 3hr kot.. Sy p klinik ibu dan ank nak check kehamilan dan ckp penah keguguran.. Check positive terus je buat buku.. Klu sis risau, p je.. Xtry xtau..

blh je sis..sy kurg smnggu sblm period upt dh pstve..5wek trus buat buku pink..sbb pnh ggr bln 4..alhamdulillah skrg dh 23mnggu..

better check upt after 2weeks delay and pergi scan, and nak buka buku tengok tmpt mcm tmpt sy 8minggu baru boleh buka buku..

Sis dh period ke belom.. Kalau period dh lps dlm sminggu blh check awal pgi bgus sis.. Masa bgun tdo.. Moga ada rezeki nnti

Klu pernah gugur..elok bt buku pink awal..sekurang2 nya kita blh elakkan dr gugur lg..

VIP Member

Saya nampak mcm double line tapi kabur sgt. Mungkin lagi seminggu sis boleh repeat upt

VIP Member

repeat lagi seminggu sis. lagi tepat & terang bila kencing awal pagi kali pertama.

Try cek lg sis . Sy bru ni lewat period dua hari cek upt terus naik double line