Kepala baby belum masuk laluan

Asalamualaikum nk tnya,, sy dah 38 minggu 4 hri. Tpi kepala baby xmsuk laluan lgi. Perut masih kt atas lgi. Biasanya kalau baby lmbt masuk laluan, kena czer ke? 😒 ke ada je baby msuk laluan masa betul2 nk bersalin? Normal ke 38 minggu xmsuk laluan lgi? Macam lambt lgi nk bersalin, sbb kepala baby xmsuk laluan. Klau tak 1/12 kena serah diri dh.

15 Balas
Tulis jawapan

saya pernah tanya my gynae..masa bila baby akan engage..dia ckp..masa betul2 nak bersalin nanti..maybe ada juga yg engage awal tp lmbat lagi bersalin..mcm saya 4 org sebelum ni dah engage tp dlm beberapa hari mcm tu bru bersalin..yg ke5 ni engage betul2 sbelum nak bersalin

relax awak. jangan stress. kalau awak stress baby akan ikot stress. silap haribulan boleh pusing balik. sy masa 1st baby bukaan 4cm dok dkt labour room kepala baby masih dkt atas awak. doctor tlg pecah kan ketuban supaya baby dpt turun. sy bersalin normal je masa 38w2d.

5mo ago

inn shaa allah, sy doakan awak yea. semoga baby nk keluar normal❀️🌻

Saya 42 weeks bru branak, tu pon induce, baby selesa sgt ddk dlm perutπŸ˜‚ btw sis anak first ke? Biasa kalau anak first dia lmbt.. mula2 kan, jalan pon susah nak terbuka, tp xsemua la mcmtu..

awak first mom ke? Sy first mom, memang risauuu setiap kali checkup je Nurse ckp belom masuk laluan. Due 10/12 ni. Aishhh risau kann. Minta jauh czer. N tak tahu cara cmna nk cptkn bby masuk laluan

5mo ago

haah first mom. tula mtk sgt dpt bersalin normal. ada org ckp kena byk bersenam buat squat, jalan itik. kena banyk kn berjalan. semalam sy dh start buat.. haha takut punya pasalπŸ˜‚

Saya pun dah 38w6d, baby dah turun laluan cuma dia takmau kelua lagi πŸ˜….. 30hb dah kene jumpa doc untuk dapat tarikh serah diri hmm harap sebelum 30hb dah selamat bersalin lah Aamiin

5mo ago

saya 28 weeks baby dah kebawah di laluan . bersalin 37 weeks normal

saya 39w2d baby belum engaged jgk. bila scan baby kecik dia stop membesar, saiz sama masa 36w, kena induced. 39w4d bersalin normal

5mo ago

hehe tak semestinya.. kalau takde masalah mmg dahulukan normal

sya 35w bby dh masuk laluan,sekrg perut dh mula sakit n kerap mngeras,n bby asyik mnekan2 pelvis je..cuma tnda blom ada..due bln 12 ni..

5mo ago

sis ad buat senaman atau ada amalkan pape tak utk baby angage awal? xlarat dh nk bawak perut sakit πŸ₯²

Jangan risau, banyak lagi masa untuk baby masuk laluan. Biasanya bila tengah active labor tu bantu baby masuk laluan.

5mo ago

Nanti awak kena induce kalau still x de laluan.

Sy pun risau 35w x masuk laluan lagi. Tkt juga nak czer.. semoga d mudahkan urusan kita dapat bersalin normal. InshaAllah.

5mo ago

Amin smoga dipermudahkan urusan kita semua

Mcm mana nk thu baby dah masuk laluan ? To everytime check since weeks 28 baby mmg kat bawah & uri dah kat atas. Now 36weeks