Badan cepat penat dan selalu rasa mual nak muntah

Ada tak tips untuk bagi badan rasa cergas dan hilang mual sebab dah 5 hari tak dapat nak prgi kerja.. Nak makan pun rasa tak lalu.. Kndungan baru 8 weeks..

8 Balas
Tulis jawapan
VIP Member

salam mommies...oh tu biasa..mcm sy dlu lg la..nk mkn..xlalu mkn..msuk nsi kuar balik...leh mkn pn 6sudu nsi..pstu klu ok..dia xkn muntah..klu x ok..tu muntah .. last2 sy try mkn bubur nasi...alhmdulillah ok..(spnjng awl2 preggy dlu) now i'm 32wik...pape pn sis kne isi perut tw...jnji perut xkosg k..kne isi...ada org setiap setgh jam kne mkn...ada tu 2 jam skali..so mommies jg dri bebaik k..awl2 preggy ni jgn puasa k...tkut mudarat pd bby...😘✌

Baca lagi

saya jenis pregnant muntah sampai lembik2. Dah berapa kali pregnant sama, so kali ini saya dah standby 1st kena terus tulis apa benda yg buat sis mual jenis makanan,bau or else so terus avoid 2nd makan sikit2 but kerap makan buah,biskut plain & lain2 selalu. So tak perlu puasa sebab 1st trimister ni critical punya fasa. 3rd sapu EO essential oil biasa bau sesuai memang melegakan fasa ni. Masuk 11weeks ke atas biasanya hilang mual tue

Baca lagi
VIP Member

Hi, saya pun mcm awak, now nk masuk 10weeks.. Stop terus kerja masa 6weeks ritu.. Mmg x boleh berdiri lama. Nk pitam pening semuanya ada.makan pun kurang smpai 1st check up berat cuma 46kg.. Last2 baring jerr di rumah mlm bru aktif buat kerja.

Mst kene makn sya pun dulu mula mcm nie jgk pksa mkn xkira ape2 pun biskut roti or air milo pun oky yg pntg perut kne isi kesin bby kat dlm.. Skrg pun sya nasi tak brp nk msuk brt pun dr 68kg-trn64kg

sya mnum pati buah delima gulsan. klu sya tu bkesan untk tngala. xla scrgas sblum mngndung tp okla dr trbaring trus.. πŸ˜…πŸ˜…. mual muntah tu sya elakkn mkn bnyk, mkn ckit2 tp bnyk kli.

Kalau sy haritu selalu minum air zam zam.. Elok air tu sis.. Sbelum minum, selawat n bdoa dlu mntk kurgkn alahan n tenaga.. Memang menjadi sgt2 alhamdulillah...

Early pregnancy mmg gitu.. Jgn tgl mkn minum ambil buah better rsenye klo other food xblh msk

Sis... Jgn bagi perut kosong... Mkn atau minum jus buah....