20 Balas

Sama la sy dulu 1st baby..lepas beberapa bulan nurse tukar bg zincofer..mmg pening muntah3 mkn ubat tu...setiap kali mkn mmg akn muntah dan pening..da cuba mintak pd nurse tukar ubat lain..tp dia kata xboleh..mmg kena mkn ubat ni..mase tu xde pengalaman jd ikut jela ape yg nurse ckp..sy ikut cara yg dicadangkn mkn zincofer sebelum tido tp tetap sama..bila ckp ubat tu x serasi dgn sy dia tetap ckp xboleh tukar..sedangkn sy ada brtanya pd kenalan..dan mereka ckp boleh tukar kalau x serasi..tp tula x dia ckp xboleh je tetap suruh mkn yg tu jgk...sy pun paksa2 la telan walaupun xboleh..penyudahnya sy lgsg x mkn. Skip2 mkn zincofer...bila masuk 36w..doktor scan ckp baby kecik..doktor tanya ada mkn x ubat yg dibagi.. Sy ckp ade.. Pdhal x mkn sgt pun...38w sy bersalin...baby boy 2.0kg..jd utk pengajarannya..ibu2 yg rasa x boleh telan ubat tu.. Mintak la tukar ubat lain.. Sbnrnya boleh kita nk tukar ubat lain kalau ubat tu x serasi dgn kte.. Utk kebaikan baby dlm perut jgk.. .tp nasib sy dpt nurse yg mcm tu..so utk kandungan yg ke2 ni harap sy jaga dgn sebaik mgkin..

Saya pun baru nak tanya soalan sama. Sy makan zincofer baru je lagi. Dulu 1st trimester nurse bg folic acid je. Now dah masuk 2nd trimester kena makan zincofer. Baru masuk 3 hari makan. Tp tiap kali lepas makan jd pening berdenyut2 kepala. Mual tu takde. Cuma pening sangat2. Ke cara makan sy salah? Nurse cakap breakfast dulu pagi2 kalau perut kosong nanti muntah. Lepas 2 jam breakfast baru makan zincofer. Sy ikut cara nurse. Ada mommies blh bg pendapat tak?

Semalam first time makan zincofer. Then selepas setengah jam, pening teruk, terus muntah-muntah. Sampai keluar muntah warna kuning pekat. Tak larat nak berdiri. Start tengahari cirit birit warna hitam. Pergi swasta, fuhhh terus doktor bagi mc 2 hari. Kena call KK atau pergi farmasi pun boleh tukar ubat? Atauuu ke tak perlu makan ubat, makan je makanan untuk tambah darah?

Kak utk i awal hamil i makan obimin..then hb turun tukar kepada zincofer..x naik pun...12.3 turun 10.3...sye beli iberet kat farmasi makan je..2 minggu HB sye 13.3....cepat sgt...cuba try kka

Saya alami benda yang sama. Then saya pergi kk minta tukar ubat. Nurse suruh continue obimin je sampai skrg.. Pening mual tu sampai ke malam. Langsung tak boleh buat kerja kan.

VIP Member

Lepas makan mesti rasa loya, pening n nak muntah. Sy minum dgn sunquick dptlah kurangkan sikit loya tu

Mkn b4 tdo. Jgn mkn ppe sejam b4 nk mkn zincofer. Nk elak kn loya. N jgn mnum susu b4 mkn zincofer

Xde pula.. Saya ambik 2 biji zincofer makan bersama air limau masam.. Ambik 2 jam selepas makan

sy mcm u sis , mkn zincofer automatik muntah lpstuh i change to maltofer . Now dh xmual smua

VIP Member

Sya. Xblh mkn lgsung..zincofer tu.. Lps mkn.. Stgh jam kmudian mesti kuar blik..,,

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan