First time pregnant

16 weeks & first time pregnant. Sejak pregnant ni, terasa diri malas dan rasa xlarat nak buat kerja rumah. Lagi2 masak. Nak makan benda yg dimasak dirumah pn tak ada selera. Nak guna skin care semua pn rasa malas. Cleanser je yg mampu buat skrg. Dulu tiap kali keluar rmh, kalau tak guna foundation, powder pn jd. Sekarang xda mood untuk semua tu. Lipbalm lipstick pn tak pakai. Memang betul2 kosong muka keluar rmh.

18 Balas
Tulis jawapan

xpela layan kan je.. biasa lah kalau pregnant.. sy pon mcm tuh juga tgh awl2 mgndung ank kdua ni pon mcm tu.. tpi dah lebih dri 16 week.. prbhaan dn keinginan tu akn ada pada kita sndri.. nk buat krja rmh lah nk siap2 kmas2 wlaupun kat rmah.. lagi2 kita kna brsi wngi dn rjin.. spya sedp mta suami memandang dan ank pon kat dlam x lah malas2 bila kluar nnti 🀭 .. jgn tggl doa dalam hati kpda allah sllu .. mintk di berikan kekuatan kesihatan sepanjang hamil.. smga dprmmdhkn ursn mu ☺🀰pengalaman tu igt dn simpan elok2.. bila2 dah ada ank lagi thu dah mcm mna nk settel atau jalani nya stiap hri ☺ #godluck #momtobe #semuanya #amin

Baca lagi

Sama. Kandungan pertama sy... Sy amat rajin. Sampai sy dpt tanam mcm2 jnis sayuran n bunga2. Tpi syg sy keguguran. N sy prgnant blik. Tpi kandungan ke 2 sy ni sangat berlawanan perangai dgn yg pertama. Sy sangat malas. Bunga2 sy pn sy xlarat urus. Nak masak lgi lh malas. Nak berjln2 pn malas. Klau boleh 24 jam baring. Sy cuba lawan tpi kdang2 xdpt

Baca lagi
VIP Member

alhamdulillah congrts dear, saya pulak time prgnnt suka nmpak cntik n msti nk makeup πŸ€ͺ even klua pegi kdai msti tepek powder n gincu sikit, pastu nk buat keja rumah kmain mlas mngantok tp bila huby ajak jalan laju je siap πŸ˜‚πŸ€­ apapa pun jaga diri n kndungan baik2, just enjoy ur prgnnt dear πŸ₯°

sebijik macam saya jugak hahaha...Tp saya x leh masak n bau tumisan confirm loya.cuci muka pn jarang guna klau time kluar jln mls nk makeup2 bagai x ad seri lansung la πŸ˜„πŸ˜„

sy baru 6w. pon sama mls sgt nk mekap! dulu kemain foundation, blusher bagaii. ni dah pegnen ni, nk kluar pakai moisturizer ngn sunblock je xnk ade jeragat kt muke 😜

VIP Member

normal symptom ibu mengandung, saya sampai sekarang semenjak dah ada anak ni mmg tak ber make up sgt. Tgk kerajinan selebihnya semua malas...

sama lah kita...dah bebulan xpkai bedak atau apa2 kt muka...cuma cleanser je...tu pun kdg pkai sabun bdn sb mls πŸ˜‚πŸ˜‚πŸ˜‚

sama la kita.. πŸ˜† cleanser pn rs mls nk guna..nk kluar rmh..pakai bdk je..lipbalm pn pakai kalo rs ada mood nk pakai...

samala,mak je beria suh pakai bedak la apala..saya cakap saya pakai mask,nak make up buat apa..bukan orang nampak pun..

betul saya pon sama sis.. skrg ni nk kluar rmh ka ap.. takat letak liptint ja nk kata makeup2 ke apa mmg mls snggh...