βœ•

13 Balas

Sy kalau tak larat sgt baru solat duduk. Lgpn sy mmg ada masalah tulang bila mengandung lg sakit. Yg penting bila first takbir tu kena berdiri. Rukuk & sujud ikut kemampuan. Sy kdg tak boleh rukuk jd sy buat isyarat je. Kalau mampu baru sy rukuk. Tak sepenuhnya duduk. Bila sy rs sihat betul2 mampu tak de kerja berat kena buat sy cuba juga guna tenaga untuk solat sempurna.

Sy dri frst trimester terpksa duduk.. dri awal pregnant mmg alahan teruk smpai second trimester.. asal sujud terus muntah.. msuk third trimester try sujud lg, pinggang & lutut pula sakit sgt..nk sujud tu ok tp bila nk bngun semula mmg ssh sgt naik.. so smpai bersalin la solat duduk

sya skrg solat duduk sbb asl tunduk rukuk pening jdi trpksa solat duduk . kalu mengdung mmg di galakkan solat duduk tpi ikut kemampuan jgk sis mungkin ad yng boleh solat bdiri time trm 2 ini klu sya mmg str duduk dah time mengandung klu tk mmg tk larat langsung solat

boleh ja duduk.. xdk mslh pun.. tpi sesekali tu kalau larat cuba solat diri.. sbb cara solat kita boleh membuatkn anak kita berpusing duduk kedudukn yg normal .. mksudnya dgn izin allah xkn songsang β™₯️

anak 1st dlu masuk 3rd trim ssh nk solat diri, xlarat. anak 2nd blh solat mcm biasa smpai beranak unless kalau sakit pinggang yg truk dtg bru solat dduk. semuanya atas kemampuan individu sendiri.

ikut kemampuan individu sis, Islam ni mudah, xmampu solat mcm biasa, boleh duduk baring atau isyarat mata πŸ₯° mcm saya msuk 8bulan xmampu dah berdiri, kena la duduk ☺️

saya masa dah sarat memang tak boleh solat macam biasa dah . susah nak bangun dari sujud . selagi sis mampu , boleh je solat macam biasa . tak boleh , boleh solat duduk .

Saya solat duduk sis..sebab turun naik tu perut jadi cramp + bekas czer. Perut pulak makin membesar, jadi nya solat duduk je. Ikut kemampuan badan masing2πŸ₯°

boleh je mom.buat yang termampu.kakak saya dulu slip disc,pregnant pulak.mmg dia solat duduk.if kuat lagi utk solat mcm biasa teruskan,tak mampu blh duduk.

buat setakat kita mampu je sis, sy pun mcm tu . Allah tahu usaha hamba nk mnunaikan kwajipan , sekurg2 nya kita x tinggal solat 😘🀍

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan