Lapar..lapar..lapar..

Hi dearies, kalau awal kehamilan memang selalu lapar ke ? ๐Ÿ’†๐Ÿผโ€โ™€๏ธ๐Ÿ’†๐Ÿผโ€โ™€๏ธ๐Ÿ’†๐Ÿผโ€โ™€๏ธ

16 Balas
Tulis jawapan

Sy masa 5 week lapar je kerja , mkn , mkn n mkn happy gilaa sbb ingatkan tkde alahan preg ank kedua .. (ank pertama alahan teruk) sekali nk masuk 2 bulan alahan bertamu ๐Ÿ˜ญ๐Ÿ˜ญ masuk hari ni dh 3 hari terbaring xda selera langsung nk mkn tngok makanan n bau org menumis pun dh peningg kepala

2y ago

Hello2๐Ÿซฃ๐Ÿ˜‚

bethuuull, saya 1st tri lapar tp selera makan takde sbb morning sickness sepanjang masa. 2nd tri ni baru ada selera makan tu makan sampai tak igt dunia tu๐Ÿ˜‚

VIP Member

ya betul... try puan makan dlm portion yg sikit tapi kerap . bg mengelakkan perut msuk angin...pedih ulu hati dan gastrik..mg dpmudahkan segalanya..aamiin

Haah sis. Saya masa first trimister kalau lapar je mesti akan muntah muntah ๐Ÿซ  tapi bila makan pon muntah ๐Ÿคฃ terima and hadap jelah

sy dri awal smpai 10 weeks dh sis .thap lapar tu mcm tk mkan berhari hari ๐Ÿ˜‚.nasib xde alahan .cume tu lah laparnye xleh control

Bestny alahn awk lapar sy langsung tk nak mkan selra mkn tu blik smstr kedua smpi la akhir smnstr ne๐Ÿซข

2y ago

Tak ap la mkn sikit2 je klu lpar mkn lg

ya kalau saya mmg lapar giler astu smpai la jd alahan teruk trimester pertama

2y ago

hihi...x semua orng ada alahan...ikut diri masing2...kalau ada alahn pun sis kuatkan diri. ..kena paksa makan ...jaga badan๐Ÿ˜!!

Ya kena kerapkan waktu mkn.. mkn dlm kuantiti sedikit setiap kali mkn ya..

Hamil tak hamil. Kita perempuan memang memanjang ashik lapar ๐Ÿ˜‚๐Ÿคฃ๐Ÿคฃ

ya..asyik nak makan je tp tak boleh mkn banyak sbb nanti muntah๐Ÿ˜