Sesi Tanya Pakar bersama Pn Syaza Lyana Pakar Pemakanan Bertauliah

Hi Selamat Mommies yang disayangi semua ๐Ÿค—๐Ÿฅฐ InsyaAllah pada ๐Ÿฎ๐Ÿฏ/๐Ÿณ/๐Ÿฎ๐Ÿฌ๐Ÿฎ๐Ÿฌ, ๐—ท๐—ฎ๐—บ ๐Ÿต.๐Ÿฌ๐Ÿฌ ๐—บ๐—ฎ๐—น๐—ฎ๐—บ kita akan adakan sesi tanya pakar dengan seorang figura yang tidak asing lagi dalam bidang pemakanan iaitu Pn. Syaza Lyana, Chief Nutritionist JomSayHeart. Segala pertanyaan mengenai ๐๐ž๐ฆ๐š๐ค๐š๐ง๐š๐ง ๐’๐ž๐ฐ๐š๐ค๐ญ๐ฎ ๐Š๐ž๐ก๐š๐ฆ๐ข๐ฅ๐š๐ง anda boleh ajukan di ruangan komen ini dan nantikan jawapan daripada yang pakar pada malam ini. Soalan hanya boleh diajukan di ruangan komen ini sahaja dan soalan yang tidak berkenaan akan dipadam. Jangan lepaskan peluang keemasan ini ya mommies๐Ÿ‘‹

Sesi Tanya Pakar bersama Pn Syaza Lyana Pakar Pemakanan Bertauliah
51 Balas
Tulis jawapan

Assalamualaikum.. Sy 20 week pregnant, disahkn gdm slps ujian minum air gula. Soalan sy apakah perubahan yg perlu sy lakukan mengenai permakanan sy dan bagaimanakah sy dpt memperbaiki diet sy?

4y ago

Elakkan pengmbilan gula ringkas. Kawal porsi nasi puan dlm segenggam sahaja setiap kali makan dan pastikan sayur separuh pinggan

Assalamualaikum puan, sye nk tnya, mlm sblum nk buat BSP, diet mknan ape yg sesuai? Result BSP sya stiap pg 5.5...dh merah... Sye last mkn sblum pkul 7 mlm.. Itu pub ambik protein dgn syur...

Salam sy sjnis xmkn ikn,kerang,and ad bhagian aym xmkn..hb low sy cume mkn iberet je n mnum air longan kurma merah jek..xd pape ke klo xmkn mknan zat besi smua..sy sjnis mmg xmkn smua di atas tu

4y ago

Sayur bayam, daging merah. Tapi kalau dah ambil iberet should be fine. Jangan ambil sekali dgn susu atau kopi ya

Saya 29 week mengalami buasir yg besar selepas membuang air besar.. Adakan pengambilan ubat buasir sejenis dofomin 500mg memberi kesan kepada bayi dalam kandungan?

assalamualaikum doktor.apakah pemakanan yang sesuai untuk ibu yang ada gdm.diet control.bolehkah sy mengambil breakfast mknn berat spt nasi lemak tp dlm jumlah hidangan suku suku separuh

4y ago

terima kasih doktor

Saya pernah keguguran 2 x doktor & sekarang sy mengandung 5 minggu..sy dh pegi cucuk untuk kuat kan rahim..ada lg tips x untuk sy & kandungn kali ini lebih kuat dan sihat.

4y ago

Jgn tinggal multivit dan amalkan pemakanan seimbang. Sentiasa ada kerbohidrat, protein dan lemak

Assalamualaikum doktor saya nk taya kandungan saya dh masuk 34 minggu tapi saya kerap kena sendawa rasa perit dan pedas kt tekak jadi saya rasa tk selesa...apa perlu saya buat?

4y ago

Wassalam, puan kena makan kerap tp sedikit. Elakkan mknn pedas, berminyak dan masam. Makan ikut waktu.

Assalamualaikum puan, sye nk tnya, btul ke kalo pngambilan ulam sperti jering, kerdas Dan petai membri kesankepada air ketumban.. Mksudnye, air ketumban kite berbau..

4y ago

Tidak puan

Hi doktor Gd evening previous pregnancy all my kids got jaundice so this time i was pregnant 25 weeks dy for prevent what food i can consume as well?

VIP Member

Assalammualaikum Dr sy nak tanya semasa trimester pertama makanan apa yang terbaik untuk tumbesaran janin dan kesihatan badan ibu? Terima kasih๐Ÿ˜˜

4y ago

Ok baik terima kasih doktor.. Sbb sebelum ni saya pernah keguguran takut plak terjadi untuk kali ke 2..