..

siapa mengandung anak first ni kan badan dia susut gileee sbb takde selera makan langsung.

36 Balas
Tulis jawapan

2buln awal sy xda slera trun hmpir 3kg.. Sy igt normal xde slera mkn.. sebb kdg2 Ada je time xslera... Suami plk tetiba suka mkn pedas2.. Masa tu xtahu dh prggy.. bila xsedap bdn scan dh 2+.. nk msuk 3buln baru slera Ada smula.. masuk awal 4buln selera mkin kurang balik.. tpi alhamdulillah Naik juga berat 1buln 1kg jdi nurse xdela bising.. skrg dh 4 buln 2mgu total Bru Naik 2kg.. baru berat 40kg ๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚ xnmpk cm preggy..

Baca lagi

mula2 je in shaa allah nt ada selera mkn tu balik..papew pn mommy kena mkn tau xbyk sikit pn xpe bg ada tenaga n baby xlapa nt..msa sya mengandung dlu dekat seminggu jgk xda selera bau tu xbleh bau ni xbleh ๐Ÿ˜… lps seminggu alhamdulillah selera mkn ada balik

sy 4bulan ke bwh mmg brt susut ..byk yg tegur bdn susut .. stiap kali checkup pun brt mmg sntiasa trun tp bila dh masok 5month, nahhh xblh dh nk bhnti mkn .. berat pun nait dgn jayanya ๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚

Saya. First trimester teruk gila. Semua orang tegur makin susut. Dekat 10kg turun. Then masuk second trimester lagi teruk sampai kena masuk air. Alhamdulillah sekarang dah much better.

sia sdg preggy anak pertama tk susut pun..sbb bby tk cerewet sgt ๐Ÿ˜‚ langsung tda alahan..happy go lucky jerr ๐Ÿ˜ tapi kalau tak dpt mknan yg kta nk mkn..hah kluar harimau ๐Ÿคญ

betul sis, saya tengah alamai skrg ni ๐Ÿคฃ. suami sampai tak percaya yg berat saya dah turun sebanyak 4.2 kg ๐Ÿ˜‚. pembawakan anak, sampai ibunya selera mkn tiada ๐Ÿ˜…

Saya pun trun mdadak sejak hyperem dr week 5...skrng dh week 9 ...7-8 kg loss... Boleh makan buah n biskut ja...semoga smua mommies btabah

VIP Member

Saya 1st trimesters susut sampai 8kg turun๐Ÿ˜… alhamdulilah sekarang dah 2nd trimester berat naik balikk.. Selera makan pun daa adaa.

VIP Member

Sya mula2 mdung ja Susut sbb alahan smpy kndgn 3bln..lpas 3bln alhamdulillah ok..smpy skrg..tp xsusut..Naik sikit2 ja..

1st trimester sy hilang 10kg msuk 2nd trimester mendadak naik ๐Ÿคฆโ€โ™€๏ธ kna check BP sedia.. ๐Ÿ˜‚๐Ÿคฃ