Ibu Ayah dah buat DETAIL SCAN belum?😱

Hi semua ibu ayah yang dikasihi kamiπŸ₯° Dah buat detail scan belum tuπŸ‘€ Tahu tak kenapa ibu ayah perlu lakukan Detail Scan?πŸ€” Jom baca sini! *NOTA : Jangan lupa LIKE & SIMPAN POST ini untuk rujukan masa akan datang yaπŸ˜‰

Ibu Ayah dah buat DETAIL SCAN belum?😱
52 Balas
Tulis jawapan

belum lagi... best nyaaaa..... time nak tgk jantina tu.. sy ckp doc tak yah bg tau... saya suka bj baby colourfull hehe doc ketawa... sejak dr anak pertama sampai ke 3..yg ke empat... cam same je suke warna yg meriah... baby boy sy bg pakai je pink.. πŸ˜‚baby still baby orang tgk pun cute kan.. bila kita happy kita lupa kesakitan yg pernah kita lalui.. so nikmati dengan kata syukur..

Baca lagi

saya dah buat detail scan. berdasarkan pengalaman saya yang undiagnosed twin babies. bila dah sampai waktu boleh scan detail. walaupun kena keluar duit sendiri pergilah buat. tak rugi pun. kesilapan boleh je berlaku. saya adalah contoh akibat kesilapan....

Baca lagi
3y ago

time bila waktu yg tepat buat details scan yer

Alhamdulillah dah masa kandungan 27weeks.. bby active and semua organ berkembng dgn baik.. Alhamdulillah now 36weeks dah and bby makin seronok dlm perut πŸ˜‚.. mommy makin tak sabar nak jumpa.. doakan semoga dipermudahkn nnti..

3y ago

Dah tapi baby xnk tunjuk. Its ok. Surprise.. πŸ₯°πŸ€² .. Lagipon, anak dah sepasang. So, yg 3rd ni x kisah boy or girl. Yg pntg sihat and selamat

pena buat 19w dan repeat 25w(swasta) sbb terdpt soft marker pada baby . tp lepas refer doc pakar(GH), ianya ada lah normal utk baby . dan alhamdulillah smua nya baik2 sjaa😊

TapFluencer

Kalau dulu org lebih tau detail scan ni utk tahu jantina Tapi sebenarnya utk kesihatan/keselamatan bayi dan ibu #TAPactiveusers #TAPSupermoms

Baca lagi

sy x bt..tapi temujanji kt klinik klmrin dh scan.sy dh 18 minggu.alhamdullah baby sht2 je.smpurna dh.dn dh nmpk jantina pn😘

3y ago

Boy ke girl sis ? Hehe

alhamdulilah masa 23week dh buat kat hosp kerajaan sebab ade history sebelum nii hee 😘 anak sihat alhamdulilah

4y ago

owh sb nurse rfer ke sna.. mgkin laa.. sb kk sy dia sruh g bt d klnik luar klau ibu nk tahu pkmbgan ank.. Alhmdulillah rezki sis n bby laa tu ..jimat dh tuu😍

sya bleeding ,dh scan ,doc ckp rahim sya tak berapa kuat,, alhamdulillah bby ok,....25/3 scan balik,..

blh tau x detail scan ni btter buat mggu ke berapa ya?maaf tya sbb bru ank sulung...hihi...

3y ago

ohh ok2...tq ya untuk info...kna buat reminder nti...tkot lupa...

Tak pernah buat lagi tapi bulan2 check up kat dokter pakar, 24 week dokter cakap uri rendah risau pulaπŸ™„

3y ago

Samalh sy pun... Nnti doc nk scan lg 28week..rsau jga