Kosong

Semalam pergi checkup. Bila kira tarikh first period, kandungan nak masuk 5weeks. Tapi semalam scan, dokter cakap kosong. Kantung takde, baby pun takde. Dokter kata, kalau scan atas pun kosong, scan bawah pun tak nampak apa. Hm sedih. Betul ke saya mengandung ? #Anakfirst

31 Balas
Tulis jawapan

kita sama sis ,sy 3 weeks..doc scan x nmpk apa ,cek bawa pun x nmpk cuma ada dging kcil2 je..sy jumpa doc tu pn sbb nak gtau ada kuar dara koko sdkt jd risau sbb prtama kali prgnnt..7hb d sahkan postf hamil..bila 9hb g hsptl sbb nak tau knapa darah koko kuar dpt pula brta buruk doctor scan x nmpk apa apa lg..doc sru tunggu 2,3 minggu mcm tu..dahlah kat kk 26.10 ni buat buku pink dah tpksa saya tngguh hasrat hati nak merasa πŸ˜” tggulah sebulan lbh mcm tu baru g kk cek balik sbb yg sah kan sy hamil pihak kk juga tu yg lps thu hamil sy mnnggis terharu dpn mereka tpi bila smlm g hsptl cek darah koko tu dpt pula brta buruk πŸ˜”πŸ˜”πŸ˜­πŸ˜­πŸ˜­ sedihnya Allah jak tahu..

Baca lagi

Setengah org die punya persenyawaan blaku bkn dlm mgu pertama slps suci.. Mgkn dlm mgu kedua ke ats.. Sama mcm sy.. 2kali sy pergi scan doktor estimate ikut saiz kantung dan betul awl sgt lg.. Xboleh nk ikut tarikh first last period.. Waktu first scan dkt swasta, estimate size 6weeks ade kantung tp xnmpk ape, Second scan smgu lps tuu estimate size kantung mengatakan 7weeks dan nmpk tp so small susah nk tgkap gmbr.. So sis 5weeks maybe blm nmpk ape2 just tgu sampai 8mgu mgkn daa jls ckit waktu tuu.. InsyaAllah

Baca lagi
4y ago

Btw sy sbln baru jelas 2line tuuπŸ˜…, mcm2 duk pk daa mase tuu.. Siap nk ambik ubt mcm2 tp sabar byk2.. Kalau ikut tarikh 8weeks daa bile scan baru 6weeks.. Baru ggr bln 9 taun lps, 5bln duk skt peranakan jatuh sampai skt tumit xleh jln dan senak dperut, 3kali pegi berurut xde kesan yg last skali tuu baru je naik peranakan awl bulan 1, tub2 bln 1 jg xdtg period.. Igt kesan die rupanya tgu sbln lg pregnant rupanya(hbs bln 2)stil period xdtg cek kat kk, doktor ckp baru je mgu lps dtg cek negatif mgu ni positif.. Alhamdulillah

Sya penah jd.. Ikud las period 6w tp bila scan xnmpk... Tmbh pla sy ada mgadu kat Dr yg sy sakit bhg ari2 time tu.. Trus Dr refer kat pakar. Syak sy mgandung luar rahim.. Sbb Dr kta sptutnya 6w da blh nmpk kantung.. Then lpas refer sy kna scan yg masuk alat dr bawah.. Bkn scan atas perut tu.. Lpas scan dgn pakar bru nampak kantung.. Kecikkkk Sgt... Rupanya bkn 6w tp 4w.. Sbb sy pnya period xteratur... Alhamdulillah skrg 29w.. Semoga baik baik sja utk sis.. Ada tu insya Allah..

Baca lagi
4y ago

Eh pelik jeπŸ˜‚spatotnya scan untuk baru2 ni la lg nk scan bwh sbb bwh tu lg jelas lg konfem sbb sy pon scan ats mmg xnmpk apa scan bwh baru jelas nmpk kantungnya

Sme dgn kes sy dulu.. Masa tu bru 4mggu doc scan kt perut kosong.. Lpastu kne refer hosp besar tuk scan kt bwh.. Bila scan kosong jgk.. Xnmpk apa2.. Doc ckp mgkin kndungan luar rahim.. Sy mtk 2 mggu lg tuk scan blik.. Msuk mggu ke 6 sy scan dah nmpk kntung.. Tp bby xnmpk lg.. 10mggu sy scan plak dkat klinik swasta alhamdulillah dah nmpk bby dan hearbeat.. Blh dgr jntung bby.. Alhamdulillah skrg sy dah nk masuk 4bulan..Sis jgn stress.. Doa yg baik2 tau.. Insyallah bby ok

Baca lagi
4y ago

Jgn stress sis.. Jga kesihatan yer.. Selagi xde bleeding insyallah bby ok

Jgn risau sis, inshaaAllah ade tu bby.. Alhamdulillah mse sy pegi scan dgn dktor 5mbggu, dktor confident ckp ada, nnti dtg blik scan 9mnggu. Bila scan 9mnggu tu, alhamdulillah bby dlm rahim, denyutan jntung pn laju je.. Tnggu dlu sis, jgn stress2..

4y ago

Doa je sis, sy pn ttc hmpir 5thun..ni tgh preggy ank 1st jgk.. duk brteka teki la dr mnggu 5 nk smpai ke mnggu 9 tu.. Hri2 doa.. Sbr sis, doa je bnyk2, inshaaAllah ade nnti.. Amin..

Sama. Saya pon haritu gi klinik doctor check 5weeks tp bila scan taknampak. Saya pon cuak. Then doc suruh dtg lgi 2minggu atau sebulan. Dkt klinik pon doc test tgk result double line jgak. Ikutkan minggu ni gi klinik balik tpi keadaan tai mengizinkan

4y ago

Sy check haritu 12/3 5weeks. Skrg 6weeks. Baru je lgi hehe

Jadi kat saya juga dulu . Sebak hati . Sekali scan lagi dalam 8w , alhamdulillah ada baby dalam kantung . Menangis gembira . Sekarang menghitung hari . #1st baby #3april . Doakan saya . Juga saya doakan awak . 😘

4y ago

Ye smpsi Dr takut saya hsmil luar rahim . Awak sabar ya , bnyakkan berdoa . Inshaallah Allah permudahkan semua . Ameen

Sy dah 2 bulan baru nampak kantung.. Mula2 sbln tu xnmpk juga.. Sedih.. Tp 2 bulan pergi scan baru nmpk.. Doc cakap, lain org ,lain caranya.. Ada dah nampk, ada blum.. In syaa allah ada.. Jaga kesihatan yaa..

4y ago

In syaa allah ada tu sis.. Think +ve ok... Period kalau x datg ,means ada.. Itu doc cakap.. Cuma skrg jaga pemakann.. Sy pon mcm ni juga.. Suami yg excited dlu, sy sedih.. Bila dah 2 months baru beria gwmbira... Moga berita gembira untuk awak juga πŸ₯°

saya pun haritu scan awal, doktor cakap tak nampak & suspect luar rahim. for first mommy memang takut la, tp doktor suruh dtg lg 2 minggu kemudian & alhamdulillah baby ada dalam rahim 😍

4y ago

Yeke? Alhamdulillah. Harap² saya macam sis jugak lah. Dr pun suruh saya dtg lagi 2 minggu. Hmm 😭

VIP Member

Sy pun cmtu xnmpk ape pun, last2 sy ggur sbb bleeding byk,, sllu 5w mmg xnmpk pape pun kne tunggu 8w ke tu pun depends org jugak, kwn sy 11w bru nmpk awak,sy 6w xnmpk 8w bru nmpk skli jntung dnyut