Perut nak membesar

Saya otw 27weeks. First preg laโ€ฆ memang klw perut nak mmbesar tu, stretchmark rsa mcm gatal2 ??sbb bru nak klr stretchmark skg ni merekah2๐Ÿ˜ž. Lpstu perut rasa kencang senak kdg sempit rsanya nak brnafas ๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚ mmg mcm tu ke??

16 Balas
Tulis jawapan

Reminder: stretch mark ni genetik. Ada yang tak sapu apa2 tapi perut clear, ada yg sapu pelbagai losyen tapi still ada jgk stretch mark. saya pun gatal2 jgk kat perut tapi tak ada stretch mark pun. Bersalin 35 minggu. Ada sy terbaca jgk orang yang perut dia licin je.. sampai la minggu terakhir baru naik banyak.. mungkin saya tak sempat naik stretch mark, baby dh kluar dlu..? Tapi yg paling ketara stretch mark saya muncul kat breasts ๐Ÿคฃ๐Ÿคฃ๐Ÿคฃ

Baca lagi
11mo ago

breast tu saya baru perasan ada, sblum ni x ada tapi area breast ni asiq gatal je terbalik pulak, slalunya orng gatal kat perut kan. ingatkan walaupun garu x ada la stretchmarks, rupanya ada sikit kat breast tu lekasยฒ saya sapu palmer's therapy oil

Ya mmg macamtu awk.. kalau gatal boleh gosok2 dgn kain ye dan sapu lotion. Jgn garu dgn kuku.. tak cukup nafas juga normal. Nanti masa sakit contraction lg baby keras nak keluar rasa takboleh bernafas langsung.. nak bernafas guna mulut pun susah sbb perut keras sangat2 takboleh nak hirup udara pun sbb perut dah mcm nak meletop. jd dah boleh belajar cara mengawal pernafasan semasa nak bersalin k โค๏ธ

Baca lagi

Kalau gatal jgn garu tau. Sapu losyen stretch mark by palmers yg coco butter hijau tu. Sy ada stretch mark kt punggung sapu lotion tu hilang. Kat perut pun walaupun xde stretch mark sy tetap sapu tiap malam. Perut kita kan makin besar makin nipis jd kering sbb tu kita rasa gatal. Nurse pun pesan jgn garu nnt lepas bersalin jd stretch mark.

Baca lagi

memang stretchmark akan rasa gatal ii๐Ÿฅฒbila nak bernafas rasa mcm xcukup nyawa bila dah perut besar ni๐Ÿ˜‚saya pon 37 weeks menguh semcm kdng bercakap pon menguh semput mcm berlari satu padang

Samalah saya, masa pregnant tu memang gatalยฒ perut. Siap ada rasa peritยฒ macam kulit nak meregang. Stretchmark saya tak muncul sampai la dah masuk hujungยฒ bulan ke 8 tu.

normal sis. saya 23 pun dah start gatal gatal manjah kat perut. mula mula confident takda stretchmark. kadang tergaru jugak tapi cepat cepat sedarkan diri jangan garu ๐Ÿ˜‚

Saya selalu sapu lotion palmers cocoa butter. Tapi ada jugak strech mark. Saya ada dgr ada banyak faktor yg menyebabkan strech marks ni terjadi.

saya dr baru tahu preg sampai bersalin pakai lotion kat perut, takde langsung stretch mark, try la pakai lotion blh lembabkan kulit kurang kering kurang la gatal kot

11mo ago

nanti lepas bersalin sapu bio oil kt perut nanti ok balik & dh x ada stretchmark tu janji jangan garu nanti nk mandi pon rasa pedih. ni pengalaman saya preggy anak 1st 3thn lps. skg tgh preggy ank no2 & saya bt bnda yg sma๐Ÿฅฐ

skrg bru 22 weeek rajin amal cream tpi malam malam x selesa tidur gatal gatal skrg tgh nk beli losyen allano InshaAllah xdelah gtl snggt

ya memang gatal2๐Ÿ˜‚. petua mak saya jangan garu just gosok2 manja saja. kalau garu nanti perut lepas bersalin dh x cantik๐Ÿฅฐ