Perut tegang mcm terkoyak

Hi mommies. Sy skrg 30w. Perut mengeras tu biasa, tp sy ni ada rasa kulit perut tu pedih mcm terkoyak,tercarik. Pedihh sangaaattt. Stretchmark mmg banyak. Nak tahu mommies lain rasa mcm sy ke?

10 Balas
Tulis jawapan

saya Pon sama. pedih giler sbb stretch marks sy bnyk giler and smpai timbul.pedih tu sbb sy garu.kan gatal,time tido duk sedap menggaru smpai Luka...huhusy dh Tanya nurse, nurse Pon ckp xboleh nak buatpe yg tu,kene pakai losyen/krim gitu jelaa and jgn garu..so sy kerap pakai losyen je la skrg tp garu tu still lg lh sbb xthn kut gatal dia,bila sakit pedih br nyesalπŸ₯΄. sy try allano losyen sblom ni, skrg duk guna gel gamat sbb Luka tu makin gatal and dlm masa sama pedih. gel gamat tu sejuk,tu yg pakai selesa sikit perut.kalau x merenyam gatal cmpur pedih lagiΒ² kalau tgh berpeloh.uishh seksaaaaa🌚

Baca lagi

Kalau dah luka hati hati dengan pemilihan krim yang puan pakai tau takut dia makin luka or tak sesuai untuk luka. Pergi farmasi dan tanya pharmacist yang betul ada tak krim/ubat yang sesuai dengan keaadan awak ni. Awak punya case mungkin bukan hanya untuk elak stretch mark tapi untuk heal luka juga.

Try pakai bio oil tp jenis gel tu. Mmg sgt ok. Sy start pakai dari 2nd tri mmg takde nmpk stretch mark lg kat perut. Gatal2 tu biasa jgk jadi sbb perut tgh mmbesar n menegang. Just apply je nnt rs gatal tu surut terus.

sy pun pedih mcm ada luka. tapi dri kandungan 4 bulan mmg pakai bio oil gel. terasa luka dan gatal skrg 31 mggu. strech mark slow slow nak tunjuk. sy still teruskan pakai bio oil. dah okay skit rasa sakit

sis mmg Kita rasa pedih.. n macam Luka sebenarnya dh ada strecthmark dah Luka tu.. cuma xjelas.. better pakai lotion strecthmark siap2.. klo biar Luka tu.. nanti lepas bersalin Bru jelas nampak teruk

apply lotion sis , jd mcm tu sbb kulit meregang dan jadi kering sbb tu jd pedih rasa mcm terkoyk .. kulit xcukup moist .. sye pakai body cream BBW je ok alhamdulillah selesa sgt

You ada pakai ape2 minyak or krim stretchmark x dear? I pakai mmg dr awal. Skrg pun 34w kdg2 rs tegang gila kulit perut. Tp xde rasa pedih. Maybe pedih tu sbb kulit kering sis.

1mo ago

Palmers stretch mark lotion tu bagus. Saya dah try 2 minyak sebelum ni, tapi paling suka Palmers. Pedih tu sebab stretch mark, kulit tu kering pecah pecah. Kena mosturize. Setakat ni sebab rajin letak minyak sejak trimester 1, sekarang Palmers stretchmarks lotion di trimester 3, tak ada stretch mark.

Sy guna losyen ja tiap kali lepas mandi sy sapu dari awal pregnant..Alhamdulillah setakat ne belum ada lagi stretchmark

sy baru msuk 34w..baru rasa pdih klit kt perut..blh ke pki lsyen..or plembp kt perut?xbhya utk bby ke?sy nk pki..tp.tkt plak

1mo ago

Tak bahaya. Ada yg memang utk ibu pregnant. Saya pakai ni. Dulu pakai Mastela oil, bio oil, tapi ni favourite saya. Tak ada stretch mark sebab start sapu sejak trimester 1.

Post reply image

kena pakai losyen dri awl2 pregnt sis. alhmdulilah sy dh masuk 33 week belom ad stretchmark .

9mo ago

palmers cocoa butter sis