5 weeks mom to be

Saya nak masuk 6 minggu. Rasa mual tapi tak muntah. Asyik lapar tapi takde selera makan. Normal ke mommy semua? Siapa macam saya huhu #ingintahu #firstbaby #Helpplease #firstmom

22 Balas
Tulis jawapan

normal lah tu..mcm saya for the first three months x boleh masuk nasi,hidu nasi,masak nasi,xboleh minum air putih...saya hnye boleh mkn buah buahan mcm apple masam je..makanan ssh masuk..after three months bru dpt mkn nasi..air putih je selama mengandung 9 bulan tu xdpt minum..hanye boleh air manis dan masam je...

Baca lagi
1y ago

Oh yeke saya pulak boleh telan air putih. Lain orang tak sama alahan dia

VIP Member

Normal tu. Sy mula2 mcm tu. Tibe kne alahan. Langsung nak makan apa tak slera time tu. Mkn pastu muntah, lapar . Call mak kt kg sampai nangis2 šŸ¤£šŸ¤£ First mom kan. Tak tau larat ke tak hadap. Alhamdulilah, dah abes dah fasa tu. Hati pun happy je skg šŸ¤£

Baca lagi

Saya pun macam ni! Kalau lapar tu macam tak makan 10 hari. Tapi takde selera nak makan. Selalu husband potongkan buah apple. Tu je yang saya boleh makan. Now dah nak masuk 9w pun sama. Mabuk sepanjang hari and kurang selera makan.

1y ago

Yeke sis samalah kita. Boleh makan buah dan ringan ringan je. Nak telan nasi payah pulak šŸ˜…

sy alahan smpai lani.. 20 week . asal makan muntah.. 1 hari boleh makan pagi je.. tghari ke mlm cuma mampu minum nestum n buah je.. ni alahan ansur hilang.. baru leh selera makan sikit2..

1y ago

Alhamdulillah untuk awak dan baby

Normal sis. Sama lah sy skrg 6 weeks. Rasa lapar tu kadang mcm menggigil haha tp dh mkn biskut and roti.. lepastu perut kembung masuk angin huhu.. rasa mcm berpuasa yg xbukak2...

1y ago

Hahahaha kan. Saya pun makan roti buah kurma je šŸ˜

Normal sis, saya masa mula2 cuma boleh makan buah buah je sampai dah masuk 7weeks ni baru selera slow2 dtg balik Alhamdulillah, jangan tak makan langsung ya

1y ago

Nasi/noodle mmg sampai sekarang still tak boleh nak telan hehe, tp dah boleh makan benda2 lain selain carbs Alhamdulillah selera dah ada balik kalau tak mmg cuma boleh telan buah buah je. Bila rindu nasi,kunyah delima mcm makan nasi šŸ˜… tu je saya buat. insyaAllah nnt alahan awak akan beransur pulih bila badan dah adapt

VIP Member

Sama lah sya pun week 5 jugak and first baby. Normal kut asyik lapar je, tak tau nak makn apa tengok makann tak selera tapi nak makan jugak šŸ¤£

1y ago

Hahahaha itulah kan. Sekarang mampu telan roti, buah susu macamtu je

saya makan benda yang tak ada bau. macam biskut kering. just utk isi perut. nanti kang gastrik susah time pregnant.

normal sis..sy tgh malam lapar lg..tp masuk 7,8w terus hilang selera makan..skrg 12w, berat pn dh turun 3kg šŸ˜…

sama mcm saya lah..saya pun baru masuk 6 minggu 1 ari...asyik lapar kn tp takde selera..