meninggal di dalam perut

Saya mohon ibu2 doakan saya kuat ye..semalam rutin saya chckup perut di klinik desa..hari nie klau di ikutkan saya kena admit wad dan esok kena paksa bersalin..tapi Allah dah rancang segalanya..masa chckup perut di klinik desa, misi check jantung baby..on off..jadi misi suh saya ke klinik kesihatan untuk scan..saya ke klinik kesihtn, doc scan dan doc kata xde denyut jantung baby..siap doc tnjuk dan siap doc bg dgr bunyi pn xde gak bunyi jantung baby..doc cuba tenangkan saya untuk saya jumpa pakar kat hospital..saya ke hospital dengan ambulan..sesampai di hospital, doc pakar scan..doc infrm yang baby dah xde..dh meninggal..Ya Allah..sedih sgt2..hnya tuhan saja yang tau perasaan saya masa tu, saya masih berharap lagi yang baby masih ada tapi sampai sekarang baby langsung tak gerak..jadi saya redha..pagi nnt doc akan strt masukkan belon..mudh2an saya dapat bersalin normal.. Jadi mummy2 doakan saya kuat ye utk hadapi berpantang tanpa baby ?

57 Balas
Tulis jawapan

Faham Sgt situasi n perasaan sis.. Sy pernah jg alami situasi yg sama dgn sis pada July 2017..anak dlm kandungan meninggal semasa usia kndgn 37 weeks 3 days.. Hanya Allah saja yg tahu.. Sy jg mengharap benda yg sama, mudahan ada keajaiban anak sy hidup.. AllahhuAkbar sambil menangis sambil berdoa n usap perut bercakap dgn baby.. Namun semua telah tertulis, anak syurga saya tiada respon.. 3 kali induce, alhamdulillah anak syurga selamat di keluarkan.. Mudahan sis kuat n redha dgn ketentuanNya.. Anak syurga sis damai di sana menunggu ayah n ibunya..

Baca lagi
4y ago

Maaf brtnya..boleh tau knpa bby boleh mningl dlm perot..

Salam takziah sis... Allah sayang sis, Allah sentiasa ada dgn sis... Semoga dipermudahkan urusan bersalin & berpantang nanti. InsyaAllah, ada hikmah disebaliknya... Baby syurga... saham akhirat.... Allah sayang sis, Allah sentiasa ada... Saya doakan ais diberi kekuatan, ketenangan melaluinya.... Aamiin Allahumma Aamiin.

Baca lagi

Kuatnya sis..Allah uji sehebat tu..takziah sis..ank sis tggu di syurga nty..sis jgn dduk sorg2 diri bhya tkt tekanan..perlukn moral support..apa2 pn sy doakan sis smoga dipermudahkn bralin

4y ago

InsyaAllah sy masih lg kuat dmi ank2 n suami sy..diorg sntiasa ada d skeliling sy..tkasih sis πŸ™‚

Allahu akhbar...Allah wont test us more than we can bear...semoga diberi kemudahan untuk bersalin normal dan ketabahan berpantang tanpa baby..saya doakan segala urusan di permudahkan...

Salam takziah sis.. Smoga sis tabah dan kuat hadapi ujian ni. In Shaa Allah ade rezeki sis lagi nanti. Anak syurga sis menanti papa mama nyer di sana. Be strong yerπŸ’ͺ

Moga Allah permudahkan urusan sis. Stay positive memang susah sebab saya tak pernah alami macam sis, tapi saya yakin Allah sayang sis. Moga dipermudahkan aameen

4y ago

Aamiin..Allah uji sbb Allah syg..insyaAllah sy kuat

Salam takziah ,, smoga kuatkan semangat dan redha .. nak tanya la . Dh berap week yer skrg baby meninggal and doktor ad kata ap2 tak punca nye sebab ape ..

4y ago

Masa tu 37w..bby mninggl 1ari sblm sy kna admit wad utk pksa brslin sbb sy ada gdm last mnit n air ktubn byk..punca bby mninggl doc akn bgtau lps 6mggu, nnt lps 6mggu sy kna g hspitl utk dptkn result punca bby mninggl..nnt ape2 sy updte ye

VIP Member

Takziah sis..inyaallah mudahan lepas ni ada rezeki sis lagi..Allah akan gantikan yg lebih baik...jgn bersedih lama2..bnykkn berdoa sis..

salam takziah sis..moga sis kuat hadapi dugaan ni..sy nk tnye..sis mmg ad gdm ke? on metformin shje atau skli insulin ye?

4y ago

Ape2 pn jga la kndungn tu baik2 ye..sntiasa alert prgerkn bby.. Terima kasih πŸ™‚

VIP Member

Takziah sis...in Sha Allah Ada hikmah..Allah nk bagi rezeki yang tbaik utk sis akan dtg. Semoga sis kuat!!πŸ’ͺπŸ’ͺπŸ’ͺ