Baby bump

Saya dah nak dekat 4 bulan pregnant tapi baby bump takde lagi... Saya plussize mommy , jadi perut tu mmg sebelum kahwin dah nampak mcm " baby bump" ? ... Bila tgk kawan saya , dia punya baby bump dah jelas dah... Saya ada jugak tekan2 bawah perut tapi tak keras lagi , mommies punya perut mengeras dalam bulan keberapa ye ?

53 Balas
Tulis jawapan
VIP Member

Sama dengan saya. Saya dah 5 bulan dah. Kira saya ni chubby jugak. Semua cakap tak nampak perut. Hahaha sebab sebelum pregnant pun memang buncit ๐Ÿ˜‚ Tapi nampak sikit je baby bump. Tak apa la, janji baby sihat

sy masa anak 1st dan 2nd, (duaยฒ lelaki) preggy 7bln perut mcm 5bln.. utk anak 3rd ni, baru masuk 3bln baby bump mcm 5bln.. apa pn syukur Alhamdulillah, doakan sy dpt anak perempuan kali ni ya, mommies โค๏ธ

Saya dah masuk 7 bulan tp baby bump pun tak brp nak nampak. Lagi seronok sbb takde la org tanya2 atau nak pgg2 perut ๐Ÿ˜… biasa je kalau belum nampak. Biasa 6 bulan ke atas baru dia akan besar.

Sy da masuk 4bln , pun sama xnmpk bby bump ๐Ÿ˜‚sy tekan ii bawah perut pun masih lembek lagi huhu,selalu gak trpikir npe lembek n perut xnmpk ,ade masalah ke kandungan ni huhuhu..selalu pikir cmtu

mcm sy pun lmbt naik baby bump.suami asyik tegur2 besar nye perut,tinggi nye perut wpun x besar mana.tau2 perasan perut makin naik besar.mgkin bby dgr ckp ayh dia.hehe.cuba la.

VIP Member

๐Ÿ˜‚ ๐Ÿ˜‚ Sama sis.. Sy dah masuk 5 bulan masih tak nampak baby bump... Tekan perut pun masih lembik jgk.. Mgkn sbb kte ni chubby jd lambat sikit nak nampak.. ๐Ÿ˜‚

Sy pon plus size sis.. 5 bln nak masuk 6 bru nmpak bby bump.. Tu pon org dok tegur perut kecik.. Ala xpenting pon kecik ke besar ke asalkan bby kat dlm sihatkan

VIP Member

biase 5 atau 6bln bru btol nmpk sis . sy pn brbdn chubby . ank prtama dlu xnmpk lg perot mse 4bln . biase dh 5bln ke ats bru nmpk jelas perot .

Saya baru 11 weeks 3 days..pun plus size jga.. 80kg.. kadang2 risau jga.. sbb lemak ja lebih.. baby tidak nampak.. huhu.. tpi scan smua ok jga

Jiranยฒ perasan saya preggy bila dh 24weeks ahaha. Bump bwu nampak. Takpa janji baby kat dlm sihat sllu. Mommy pon sihat nah ๐Ÿ˜Š๐Ÿ™