93 Balas

sy pun x announce secara rasmi.yg trdekat je.melainkn yg tnya depan2..seelok nya time pregnant dirahsiakan, dh lahir ank tu bru dihebahkn.sama mcm brtunang n kahwin. sbb ramai jgk kwn2 yg dh lama kwin tp blum ada rzeki ank.kt fb pun xprnh share psl hal2 pregnant.save utk sndiri baca je.

Sy mula2 mcm tu jugak sis.. Lg2 pernah gugur thn lepas n dah 8thn menanti.. Tp bila org rmi y tanya sbb sy asik xsihat asik tido je.. Takut pulak nak menafikan sbb ade y dah dpt teka2.. Hmm.. Akhirnya bile org tnye sy jwb ye jela.. Tp bkn smpai show off.. Org xtnye sy diam kan je

VIP Member

Kalo bagi sy xkisah pon sebenarnya. Yg mana dah tau, tau.. Tapi sy tak terlalu show off sangat kat media sosial. Kdag2 je sy share pengalaman pregnant sambil2 kita mendoakan juga untuk wanita2 yg dha berkahwin d luar sana juga turut di kurniakan zuriat.

Saya setuju dgn tkndakan puan. Saya pun jenis tak hebahkan semua benda. Bertunang pun saya diamkan setahun. Now saya dah almost 8 bulan pregnant takda siapa tau sangat. Kawan terdekat ja. Nanti anak dah lahir boleh la hebahkan dan mintak doa semua. ☺️

Saya pun cam awk time preggy xgtau sesiapa bff je ngn family je rau .. Tu yg lepas brsalin trkejut org saya bawa baby haha kawan2 suami lagilh xpercaya dorng tnye sejak bila saya mngndung .sb time preggy prut 7month pun still xnmpk sgt prut kcik 😁

Yelah kita nk jga hati kawan2 yg blum ade bby .. Saya pun ade 2 kawan same thun kawin ngn saye tp xde anak lg tu yg saya mcm xnk la tnjuk2 sye pregnant hehe tp klu ade yg perasan saya pregnant saya ckp je iye ..xkan nk ckp x pulk .😅

Saya pon sama mcm sis. bukan sja nak rahsia tp sbb pngalaman sndiri pnah kna pnyakit ain dan family pon sma. so xtw mna mnusia yg topengkn syaitan. ustaz pon pnah kata lbih baik rahsiakan. xsuma org suka tgk kita bhagia. lbih baik ht2

sy pregnant 3 bulan. mmg fmly saja tahu. org lain xtahu. jiran pun xtahu😅 rasa mcm bhgia mcm ni. nnti bila dah ada baby bump dorg tahu sndri lah. nk heboh2 bkn cara sy. sy update pun dlm status ws je. sbb ws sy hnya fmly. sy xde kwn😂

Saya skrg 2nd baby 31weeks+. Hanya fmly terdekat dan org sm ofis je yg tau. Yg sm ofis tu tau pun sebab terpaksa bgtau, sebab kan selalu nak cuti buat cek up. Jantina baby pun i bgtau hubs je. Kalau org lain tnya, saya ckp tak scan lg.

Wahh dah 31 minggu. Semoga dipermudahkan ye urusan sis. 😘

atas pada diri masing² sbnarnya....anak kita hak kitaa nak hebohkan ka x.. tapiiii sebaiknyaa awal kehamilan baik diamkan dlu..sbb kita belom pasti akan sesuatu tu kan..nak lg baik bila bersalin nanti baru bgtau🤭😂😂lg suprise

Sama mcm sy, saya takut jadi pa2. Dr start pregnancy.. Da lepas 7bulan bru ada gmbr2 tu pun xbgi nmpk perut. Sebab nikah time pkp..ramai yg xtw, takut org salah angap.. Tu terpaksa post gmbr perut buncit time 1st anniversary 🤭

Soalan popular