sembelit

Saya bru trimester 1 .. Tapi dah sembelit .. Normal tak tu ??? Mcm mna nak senang buang air besar spya tk sembelit ?

16 Balas
Tulis jawapan

Biasa Kadang2 sembelit nie boleh dikatakan pembawakkan baby, saya masa preg anak 1st sembelit dari 1st trim sampai lah beranak baru hilang sembelit.. Seminggu selepas beranak Alhamdulillah back to normal.. Sepanjang preg macam2 ikhtiar jaga makan, banyak makan buah n minum air tapi xjalan jugak.. Berejam duk dlam toilet sampai nangis sebab seksa sangat sampai trauma.. Tapi depends atas org ada sembelit sekejap n ada yg lama sampai nak beranak.. 2nd n 3rd pregnancy Alhamdulillah xada sembelit.. Tapi yg 3rd kena buasir pulak😭.. Harap sis bersabar lah yew.. Semoga urusan sis dipermudahkan..

Baca lagi

Badan kita x sama sis... Ada juga mami2 semester 1 cirit birit mcm akak lerrrπŸ˜„πŸ˜„senang nak berak, tetapi kann... Dah masuk semester 2 tu... Start lah sembelit πŸ˜†πŸ˜†πŸ˜†πŸ˜†πŸ˜†hahha

4y ago

Ya betul... Mcm tu lah sblm ni... Skrg dah 18w dah mula sembelit... AduuuiiiiπŸ˜†πŸ˜†sampai 3...4hri sembelit... Hmm

Minum air banyak dengan perbanyakkan makan sayur. Sekurangnya dia boleh kurangkan rasa pedih sembelit tu. Kalau kurang air dengan sayur, memang herm.. Silap2, berdarah..

Sy mula sembelit...xyh ckp la dok dlm tnds mcm bercinta...syg minum Anum alhamdulilah smpai 33week skg x sembelit n byk kn mkn buah buahan

Sy pn ada mslh sembelit waktu pregnant.. smpai kesudah mkn ke minum ape2 xde kesan.. hadap jela smpai trimester kedua bru ok

sy makan ostematrix shaklee. sblm neh sembelit sampai berdarah. alhamdulilh ok dh sekarang lancar jee

Saya makan yogurt. Seminggu 2 3 kali makan. Air masak minum 2 botol besar sari.

normal awk.. kta dh lalu. hikhik berejam kt toilet. mkn oren sunkis

VIP Member

Macam saya, banyakkan minum air putih dan makan buah.

Banyak minum air putih dan makan buah buahan.