Emosi tidak stabil. Macam mana nak kawal?

Saya baru dapat tahu saya pregnant semalam. Bila bagitahu husband, husband boleh terlepas cakap " Kita tak boleh happy sangat kan? Takut nanti test kali ke-2 boleh negative? " Jujur saya down bila dia cakap macam tu walaupun ni rezeki tak diduga. Ada juga bertekak suami isteri sebab saya rasa kurang difahami suami. Tapi suami defensive. Bila saya senyap seribu bahasa, baru dia sedar salah dia. Baru tadi, kakak saya tanya " So awak pregnant ke tak? " ... Saya tak tahu nak react macam mana. Saya asyik menangis je tapi risau dekat kandungan. Macam mana ya nak kawal emosi? & result UPT boleh berubah ke? Kenapa orang tak percaya saya mengandung?

5 Balas
Tulis jawapan
TapFluencer

Kalau org sekeliling macam tu, awak Senyap2 je. Beritahu pada org yg awak selesa dan happy. 1st, bila dpt tahu hamil, redha, syukur dan sabar dgn diri yg boleh jd berubah kelakuan/ sikap. Sabar juga dgn keadaan sekeliling yg buat tak selesa even drpd keluarga sendiri. Buat apa yg kita suka. Banyakkan membaca dan tonton video tentang perkembangan janin, kehamilan, bersalin, penyusuan, penjagaan newborn, penjagaan postnatal, tenangkan dan tidurkan bayi dll lah utk persediaan nak jd seorang ibu yg baik. Banyak lg cabaran yg puan bakal hadapi semasa hamil, bersalin dan jaga anak. Belajar juga cara komunikasi dlm rumah tangga. Kuatkan semangat ya dan tahniah! All the best ๐ŸŒป๐ŸŒป๐ŸŒป

Baca lagi

Banyakkan bersabar ye sis. Sis pregnant, no worries, jangan stress sangat ya โค๏ธ cuba cakap baik2 dengan husband, emosi kita masa pregnant ni unpredictable ๐Ÿ˜… so harap diorang faham and sabar dengan emosi orang pregnant ni. Tp sis kena byk rest tauu, no stress2, ajak suami pergi scan utk sahkan kehamilan, masa tu sis and suami akan lega sikit. Doa yang baik2, in sha Allah, semoga sis dan kandungan sentiasa sihat ya ๐Ÿฅฐ

Baca lagi

Sabar ya sis. Sy dah kawin setahun baru upt positive. Sejak dari awal lagi sy dan suami tidak berharap tinggi setiap kali check upt. This time, bila lewat period dan upt positive, kami masih tenang tapi tetap jaga diri dan kandungan. Sebab 5w masih awal, apa2 boleh jd. Tunggu 7w baru dpt appointment untuk scan. Lepas scan baru lega sikit rasanya.

Baca lagi

Sis pregnant. Sepatutnya bila dah positive, husb kena bawa sis gi klinik terus untuk scan untuk confirmation. Sokay sis, In Shaa Allah takde ape. Be strong okay. Ajak husb gi hosp kerajaan untuk double confirm. Bawa sekali upt test tu untuk bagi kat doc/nurse. Saye doakan dipermudahkan segala urusan sis

Baca lagi

beli upt clearblue tu kalau nak double confirm. beli yg digital.