Perancang kehamilan

Saya ambil perancang depo lepas habis pantang, tapi disebabkan 1st time mom, czer pulak kita ikut je lah saranan nurse tapi non stop bleeding yaaa. Skrg baby saya dah 3 bulan. Next month appointment cucuk depo kali ke 2 tapi saya dah inform nurse dah taknak cucuk depo sbb rimas sgt kehidupan ni nak kena pakai pad sentiasa. Dia suruh ambil pil. So nak tanya mommies semua, if ambil pil kita still kena buat double protection ke contohnya mcm pakai kondom. Risauuuuu

10 Balas
Tulis jawapan

Saya sebelum ni ambil depo 3 tahun, masuk tahun ke 2 start bleeding nonstop, then doc suggest tukaq pakai iucd sebab saya ada masalah hormon. Bila hormon ni kalau makan pil mungkin akan ganggu jugak so thats y doc cakap tukar pakai iucd. Dah setahun saya pakai iucd alhamdulillah period okay. Bab double protection tu atas individu. Macam saya tak buat double protection sebab memang tak boleh makan pil. Insya Allah kita merancang Allah sebaik baik perancang

Baca lagi

saya mula mula ambil perancang pill tapi tak sesuai dengan saya so sempat makan 3 biji ie noriday, after that memang merancang sendiri je track guna apps flo agak agak nak period dalam sehari dua @ low chance baru lah bersama. dalam sebulan bersama sekali dua jela masa nak dekat period. & kena consistent nak seribu daya taknak seribu dalihπŸ˜‚

Baca lagi

Better double triple protection even u ambik apa2 perancang. X kisah la jenis makan pil, pakai IUCD, cucuk depo, ada je yg masih boleh mengandung with perancang. Because its not protect 100%. Setakat nie, perancang yg paling tinggi protection die 97% ialah cucuk depo, but still ada juga yg pregnant bila cucuk depo nie.

Baca lagi
6mo ago

Kalau sentiasa period tu means perancang tu x sesuai dgn awak. Boleh je nk tukar perancang lain, makan pil. Bila makan pil nie kena alert hari2 waktu yg sama. X boleh miss 1 hari. Bila bersama pun masih kena double triple protection.

ya elok double protection sbb ada chance utk lekat. Sy dulu czer sy pakai kaedah pill setahun yg pertama. thn kedua sy merancang sendiri. Tahan 2thn dari bg pancut dlm demi kesihatan ibu dan next kandungan in future sbb czer mmg lambat sgt nak sembuh

Saya pon ambik depo mmg prolonged bleeding. Darah sikit2 tapi kalau tak pakai pantyliner melekat dekat underwear pulak. Makan pil mmg kena double protection kalau betul2 nak merancang. Kawan saya czer jugak dr suggest implanon sbb tahan 3 tahun kan.

Saya pon ambik depo Mula2 darah spoty2 … then gi kk ckp dgn Doc .. dorang akan kasi ubat utk stop kan darah ..mkn tu sebijik je dh ok

Pil dan perancang apa pun memang digalakkan double protection.

saya pakai pil yasmeen je sis. alhamdulillah ok je setakat ni

semua pun kena double protection

yup