tidak memahami

Sapa kt sini alami alahan kuat tido semasa preggy MCM saya?? Then ada yg xmemahami n ckp kita pemalas..pdhal sblm preggy xkuat tido pon..kdg2 stress jugak.nk2 lak tgal dgn perent ni..klo xtlong buat Keja mesti la org mengata..

19 Balas
Tulis jawapan

saye pernah. ๐Ÿ˜sye tggl ngan femly mentue plk tu.dpt plk yg cerewet n kuat mngadu kt suami. last2 kite yg kne bsing. stress tau. pdhal diorg xtaw sakit pening kite. sye pnah smpai meroyan dlu. byg kn sye dh sarat mse tu. dh nk msuk 9 bulan, dpt ujian plk suami excident ,koma 3 hari sbb patah tulang muke n rahang .mse tu sye dlm wad,contraction.tapi sye mintak jgk nk blik mlm tu sbb nk tgk suami . pastu dye dh sdar pun mcm org hilang ingatan,x knal bini dye,xtaw pun sy prgnnt. yg femly mentue mcm halang sye nk jage suami dgn alasan sye prgnant. tu yg sye meroyan, pastu bleeding, trus kne tahan wad lgi. tuhan je tawu mcm mne prasaan mse tu. sabar jelah byk2 sis. ๐Ÿ˜Œ

Baca lagi

Sama la mcm sy.1st trimester mmg asyik tido je.alahan bau.pastu bila di rumah mertua mmg kena complain la. Mertua cakap org lain pun pregnant juga tapi x la pemalas. Sabar aje la sis.kita ja yang tahu apa yg kita rasa. Semua org tak sama.tak boleh samakan kondisi kita dengan org lain.jgn stress2 ok. Fikir diri kita n baby sbb x da org nak fikir pasal kita melainkan kita sendiri. Sekarang 2nd trim mula sakit pinggang n bengkak2 kaki pulak. Tak boleh buat keja berat. Sakitnya Allah saja yg tahu. Kdg2 tu nak jalan smp kena ampu perut. Tapi org x faham. Tetap label kita pemalas. What to do? Senyum je la..

Baca lagi
5y ago

Tu la kan. Tak leh paksa org faham kita

VIP Member

Saya pon tido juga.. Ddk dgn mentua juga.. Tp xtau la org mengata ke x .. Tp saya mmg xmemasak klo kt rmh mentua.. Tp kena pandai ambik hati laa.. Klo xmasak tu.. Kena hulur wang belanja.. Xkan nk mkn tido free.. Nti org mngata.. ๐Ÿ˜‚ kdg2 tu tlg basuh pinggan.. Acah2 sapu smpah... Berlakon je.. Asalkan org npk.. Skrg saya kt rmh sewa.. Mmg keja lena.. Dok dgn suami dan adik ipar je.. Semua geng lena. Sedap la lena. Xda org bising2.. Tp klo balik kg.. Kena la acah2 berlakon.. ๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚ kdg2 tu beli brg2 dpor dkt rmh mentua pon blh sogok dh sikit depa ni. Pompuan kan..

Baca lagi
5y ago

๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚hahaha..bagus2..saya buat yg sama ja..tapi kalau dh x suka jugak x leh nak buat apa la..diorg nampak yg buruk tu je..sbb sy pun x masak umah mertua. Tak pa la..skrg dah duduk asing jadi kurang la stress tu

Sy pregnant 8w4d arini. Sy pn kuat tdo sjak awl2 tau pregnant aritu. Tp skng kuat pulok alahan..xnk tdo pn, kne buat2 tdo..sbb nk elak dr muntah. Lgpn sgt pnat nk buat kije2 umh. Msk pn xblh..kuat sgt alahan nye. Mkn nsik pn jrg sgt. Tln je la ape2 yg blh..tu pn sikit je, nk bg tenaga. Bru b'gerak sikit..dh rse pnat, jantung pn kuat b'debar2. Blh katakan, mse sy byk d ats katil..harap alahan ni xb'panjangan la, hehehe

Baca lagi
5y ago

Sama la sis.. byk masa di atas katil.. tk tido pn, baring.. duduk kt ruang tamu kejap2 je.. nk duduk, lenguh pinggang, kalau baring pn, xsedap jugak pinggang berlapik karpet je.. mcm2 hal hehe

Samala,sy dh 9week ni, xbgtau family sndri or mertua lg,skrg stay ngn mertua,mnyampah tu tahap allah je tahu,prgai mertua ni .. ashik nk tido je,mls nk masak,buat kerja nk mkn pn selera xda, tp dh nk pndh uma sewa lain sbb xtahan dok ngn mertua,ngn ipar ashik sibuk mngata kita, ingt hujung bln ni nk p klinik checkup bru bgtau smua ,jnji lps kn pindah uma dulu,dr dok stress hari2 ksian baby huhu

Baca lagi
5y ago

Tp uma baru tu kosong xda apa lg suami plak risau , dlm pikiran ni pk biar ssh dr stress dok ngn mertua

Saya pun kuat tido jugak, nasib la tinggal dgn ibu sendiri, haha ibu sendiri berleter rasa lain dri ibu si suami yg berleter kan.. Mesti rse mcm tk best kan.. Ibu kata saya ni mcm mcm pemalas laa, ank susah keluar laa.. Mcm mcm laa.. Tpi sy dh biase sebb ibu sendiri.. Pa pe pon keep enjoy je.. Tido je la.. Nak buat mcm mne dh kite penat

Baca lagi
5y ago

Btul.. org tua slalu kata mcm tu.. kalau malas2, anak susah klua.. habis tu, takkan nk buat keje sampai pengsan ๐Ÿ˜‚ mintak dijauhkan laa

sya pun sm,buat kerja rumah ckit,dh penat.duduk2 kat sofa,mesti terlelap dan tdo.xade org kisah pasal duduk asing ngan famili.tapi tu la,sis duk ngan famili mertua.susah nk bagi org faham situasi kita.lain2 org lain2 ragamnya.sabar ye sis.

Sama mcm sy juga sis. Mmg kuat tido. Kepala berat jaa. Bdan letih. Mmg mata nk pejam jee. Betul. Tak semua org faham ape ibu hamil sedang lalui. Awk jgn stress bila ada yg mgata. Fikir baby. InshaAllahh awl bole lalui. Take care ya sis.

Saya pon baru masuk 6 minggu.. Mengantok ya allah... Balik keje mmg terus tdo... Kat sekolah pon nk tdo... G mkn pon rase berat mate nie mengantuk... Hihihi....

sama la. memang akan rasa letih je kn bdan bila preggy ni. saya klo ngntok tdo je. tapi dalm 2 3 hari skli suami bawak kuar jln2. asalkn x always tdo x pe sy rasa.