9 Balas

VIP Member

Sy dlu sama mcm sis... 4kg turun berat. Semua bnda xleh telan... Even air masak sekali pun. Pastu mntak husband belikan biskut oat munchies perasa coklat... Mkn sikit2 tp kerap. Just utk isi perut je... Kdg tu muntah balik, kdg xmuntah. Pastu roti butterscotch pun ok... Mkn sekeping tiap2 1jam. Tp kunyah slow2... Jgn laju2. Sy masuk bln ke 5 bru ok alahan... Skrg pun still ada lg, tp dh kurang. Mmg jenis kena mkn slow2 je...

Makan bbrp suap aja apa yg bisa di makan, walau fastfood or junkfood terserah asal perut ada isi. Air minum 1 suap 1 suap aja. Air putih klo tak bisa, minum air yg ada rasa. Saya awal2 juga gt, asal prenatal vitamin ttp ambil baby bisa dpt nutrisi. Dun worry.

Sya dlu pun mcm 2 alahan truk.. Kuar masuk wad.. Dan kena drip.. Kuar wad blik rumah tetiba pula tekak nak mkn buah betik muda.. Suru hsben ambik.. Mkn betik 2 la sja x kira subuh pagi tgari mlm smua betik.. X lma 2 hilang alahan..

try mnum dlm botol, guna straw.... susu ibu mnum.... kurma, buah2an, atau ape2 makanan yg sis rase boleh telan, x kire lah kfc ke, pizza ke.... janji perut x kosong. klau perut kosong lg sakit. air kosong jgn kurang dr 2lit.

Elakkan minum milo, susu, kopi, nescafe.. Sy pun sama. Br keluar hospital, doc sarankan teh o halia. Halia sikit je untuk buang angin n hilangkan rasa loya..

Minum air suam jngn air dingin..mkn lah sikit2..mcm biscut dgn milo di pagi hari time sarapn..bnyk kn buah..susu klu blh minum guna sedutan..

Try sis cari bidan kampung minta air tawar. Saya & hubby pun sama alahan teruk. Saya usaha g minta air tawar pakai minum & mandi.

VIP Member

masuk sini https://chat.whatsapp.com/7n6V0HZxREv9ZllaFEy7kw

VIP Member

Gantikan dengan buah n biskut sis

sy mkn buah, bubur pun still muntah lagi.... buah sllu mkn.. lps mkn msti kluar.. 😢

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan