ingin tahu..

Salam semua.. Ade x mummy2 dlm ney pnah ade pgalaman cek UPT (-ve) je.. Bla g klnik scan doc ckap anda hamil..?? Sy ingt nk g wt scan, tp tkot xhamil.. Kcewa plak nty??, cek UPT asyik (-ve) je.. Bulan8,9 period dtg.. Bln 10 xdtg.. Bln 11 trun darah 3 hari je.. Darah pn xbyak.. Sape yg pnah jd cmtu cuba share pgalaman korang..?

8 Balas
Tulis jawapan
TapFluencer

Hi sis, saya ada masalah period dari zaman uni sampai mengandung anak kedua pun. Jarak pregnancy pertama dan kedua 3 tahun. Bayangkan berapa banyak UPT dah saya uji πŸ˜‚ bila pregnant anak kedua ni, doc & nurse tanya ingat tak tarikh last period & so on, saya bagitau tak ingat je πŸ˜‚πŸ˜‚ sebab period saya memang tak teratur. Sebiji macam sis ni la. Tempoh 3 tahun tu saya dah puas nak mengharap πŸ˜…πŸ˜… (tapi saya takdela pulak scan terus doc cakap hamil) kadang2 UPT keluar double samar, kadang -ve (dlm tempoh 3 tahun tu) tengah syok2 jangkakan diri ni pregnant, sekali tak pregnant lah pulak πŸ˜‚ keciwaaa... last2 ambil langkah positif, kalau ada rezeki Allah nak bagi, saya terima. Alhamdulillah bulan 3 tahun ni saya disahkan hamil. Sekarang doc tentukan due date saya ikut perkembangan janin bukan ikut tarikh last period saya ✌🏻

Baca lagi