23 Balas

VIP Member

Wsalam, kalau oren yg sis tunjuk tu saya tak berani comment. Sebab saya tak pasti kandungan gula dalam tu. Kalau macam saya, saya minum susu anmum perisa koko. Sis boleh minum coklat kan? Untuk vitamin c pula, saya bancuh air limau kasturi sejag setiap hari dan simpan dalam peti. Saya minum setiap kali dahaga, dan paling penting setiap kali lepas makan vitamin yg kk provide. Macam saya, saya makan zincofer dan iron tablet. Pasal minum air limau tu, nurse kk yg suggest kat saya. Sebab boleh tingkatkan penyerapan vitamin kk bila ambik dengan apa2 vitamin C. Contoh air limau. Saya in sepanjang 1st, 2nd dan 3rd trimester kena anemia in pregnancy. Tapi alhamdulillah, lepas amalkan minum air limau kasturi lepas makan zincofer dan iron tablet, bacaan hb saya naik walaupun masa tu dah 3rd trimester, alhamdulillah sangat. Saya no longer anemia in pregnancy. Walaupun saya bersalin on 37 weeks, berat anak saya pun okay : 3.42kg. Sis boleh lah try minum air limau kasturi macam saya 🤗

Baik, awk.. Tq tau...

VIP Member

Waalaikumsalam. Jangan minum air ni hari2. Kandungan gula sangat2 tinggi. Sepupu sy prnah bekerja di kilang air ni. Dan beberapa kilang air yg lain. Semuanya sama sis. Kandungan gula sangat2 tinggi. Kalau sis hanya boleh minum air oren dan susu coklat, sis boleh beli susu ibu kambing berperisa coklat atau sis cuba air susu strawberry HL. Kalau betul tak boleh, sunquick sis bancuh dengan air tanpa gula. Tu pun sekali sekala. Sebabnya kali sis kena gdm, risau kandungan boleh keguguran.

Takpe x minom susu asal awak amik pil kalsium. 🐻💚 Jus oren ni banyak bahan pengawet & gula sis. Cuba buat blend yg buah oren tu. 😋 Lagi sodaappp!

Air ni tinggi gula jugak sis. Kalau betul2 tak boleh minum susu, kena mintak pil kalsium dgn doktor. Susu coklat pun jangan selalu amik, tinggi gula jugak tu.

Susu soya pn juga xelok amalkn klu zmn dlu2 rmai trpedaya ngn org2 kata. Minum soya slalu kulit bby putih melepak bile kluar smua tu mitos je.. byk kandungn gula adala..dan juge ada certain org ank akan alami alahan pd susu yg ada soya... Selepas lahir..esp bg ibu yg bg ank minum fm sbnrnye apa kita amik ms preggy ni la akn effect pd bby kita akn dtg.. sbb tu kena jg pemakanan ms peknen ni

Tggi gula sis.. kalau xdpt mnum susu pun baik ambil pil kalsium tu je.. bhya klu terlalu tggi gula msa prgnant.. boleh kguguran... ini ramai yg xtahu

Better kurangkn. Its too much gula tambahan dlm tu. Xelok utk both of u. Kl nk minum, better buat sendiri yg fresh la. Its more healthy.. 😊

sis tukar pd sunquick blh buat sndri kat rumah .. gula pn blh kurangkan sndri. sbb air ni manis.sbb sy pun jnis ssh mnum susu.😅

Minum jus oren yg sis blend sendiri lebih selamat jgn letake gula , Saya sbb minum ni Masa 1 trimester terus kna gdm 🤣

Better cari jus oren yg pure..no sugar cmni.ni sgttt tggi gula dia..xpun perah or blend sndri buah oren buat jus..lg bestt..

Hari2 minum ni mcm x elok sis. Sy dulu nk naik kn hb sy makan ubat dgn air oren sunquick tu, jgn kacau gula bnyk2, bg masam2 sikit.

Sbnrnye kan sis..oren sunquick pn xelok d amalkn slalu juge... Sbbnya dia xde vitamin c sbnrnye... dlu my mom suke sgt minum sunquick even xde letak.gula.. jmpe doc pakar dkt private hsptl buat rawatan chck kncing manis nye bacaan tggi.. doc tnye makcik pnh minum sunquick ke? Doc tu kata sbnrnye sunquick ni even x letak gula dia ada gula tiruan dan tiada vitamin c sm la mcm ribena dlu.smua.ingt ribena ada vitamin n etc..skali dh berpuluh taun rmai dh.minum amalknnya ..tup2 kata xde vitamin..xde manfaat tuk minum. Tuk iklan je n nk laku kata ada vitamin.. better buat jus sndri.atau cri jus yg organik dr minum yg bancuh ni.. maaf sy just sharing apa sy tahu ...

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan