40 Balas

Sy pjj dgn suami, lg xkuat smgt nk harungi sorg2. Alahan btrusan smpi 15w. Kemurungan skjp nk kena hdp semua tu. Tapi bila kndungn dh besar. Dh start rasa bby kick. MasyaAllah sy rs bdosa sgt pd dia. Dlu sllu rs myusahkn, hri2 ngis raa xkuat. Ap2 pn yg pnting sabar, insyaAllh semua akn baik2 saja.

Tq sis .. Semoga kita smua kuat membawa amanah yg diberikan ...

Sabar awak. Tu dugaan buat kita. Alahan pun rezeki juga. Tak semua orang alami alahan. Saya nak masuk 6 bulan pun masih muntahkan balik makanan. Saya pun ambil cuti belajar. Kawan-2 lain semua dah final sem. Takpe. Lain orang lain rezeki. Allah lebih tau. Kuatkan semangat ya mommy.

sakit yang Allah suka dan sakit yg banyak rahmatnya adalah sakit mengandung , sy pun dah 3 bulan mmg dari awal lesu je , rasa nak tidur je . muntah2, lidah pahit , tekak tk sedap , stress . tp tu lh nk tak nak kena sabar n kuat ye sis ❤️❤️

VIP Member

Ye sis.. Mmg normal.. Xbaik kata cantu.. Rmai org nakkan ank.. Sis nk gugurkan.. Mmg lahh kita rasa xbermaya.. Rasa penat lelah semua.. Tapi bila difikirkan balik.. Tu kan ank sis... Stiap pregnancy dan baby ada ragam dia.. Kena enjoy your pregnancy

Be strong sis..kita sama..sy pun jenis jarang sakit skli alahn Allahu mmg terdduk menangis down smua..but believe it will disappeared soon..skit je lagi tu..da 10 minggu 3-4 minggu lagi insya Allah da berkurang..be strong mommy ya

VIP Member

Sis ikhtiar cari apa2 suppliment yang boleh membantu memulihkan tenaga ibu mengandung, saya 4 bulan pertama macm tu jugak rase ngantok je tak buat kerja rumah. Selps amalkan jus mamariam alhamdulillah saya boleh bangun masak

VIP Member

Rmai lagi ibu2 y nk mgalami rasa mcmtu..tmbh2 y ttc..y kawin blas2 tahun xdkurniakn chya mta.so bsyukur la awk ...jgn mrungut..enjoy your pregnancy journey ..

Sy pon mcm tu, naik kereta je muntah, badan cepat penat skrg ni..kuatkan semangat sis, demi baby.. Alahan ni xlame, biasa dlm 3,4bln jee

bgus nya kalau 3 4 bulan da ok.. sya ni entah bila nk ok.. da 22 week smpai tpt tdo pun da brtukar kat depan bilik mandi da ni tpi bila prut tu kna tendang2 rasa bahagia plk🤣

VIP Member

Ubat tahan muntah minta kat kk

Sbr la ya...

Soalan popular