50 Balas

Banyakkn mkn buah jambu.. Skrg sy dh 39 week .alhamdulilah hb ok 11.3 xprnh lg turun smpai 10.lbh.. InsyaAllah dgn izin Allah akn ok hb. Mkn buah delima dan bnykn mkn buah2an

Sya mla² cek hb 13.5... paz tu 11.5.. paz tu 12..paz tu 10.5 ..then naik balik 12..😂.. just mkn 1 ubt je dri mula smpai skrg ubt iberet, n amalkan mkn buah limau n jmbu btu..

Taklah gitu serius. Saya dah 26 minggu pun masih check hb low & kencing manis. Bykkan makan daging merah, hati, bayam merah, jgn bercampur dgn mkn yg berkalsium dlm 3 jam.

Hi kak, cuba baca article ni utk info mengenai minuman yg lebih berkhasiat. https://my.theasianparent.com/minuman-untuk-ibu-hamil/web-view?utm_source=search&utm_medium=app

VIP Member

Sis, simple saja.. baca buku ibu mengandung tu kt blkg ada tulis utk penyerapan zat besi yg baik dan optimum sila makan obimin dgn air limau kasturi ataupun dgn air oren

Tmpt sy g klinik tu nurse mmg akan ckp kesan pd baby klu hb rendah..biasa nurse akan bagi ubat tmbh darah..x pn nurse akan suggest makanan yg bagus ntk + bg hb naik..

1st anak dlu, hb saya mmg low tiap kali pg kk. Skrg anak saya dah 8 thn. Elok je sekolah. Sihat pun sihat. Tak baik nurse ckp mcm tu. Tu blh mengganggu emosi ibu2.

Bila sis bgtau nurse ckp mcm tu kat sis, celupar nye mulot. Benda2 yg tak baik ni jgn di sebut kat ibu menggandung. Semua org nak ak yg sihat dan sempurna. Benda2 yg negatif tu sis tak perlu fikir sgt. Positif dan enjoy ur pregnancy.

Sis, try mkn vco ... d'aura coconut virgin oil.. soft gel.. saya consume dr 8 week... until now my results ok je... baby pun shat... now dh nk msuk 37 week...

Saya 1st check up and buat buku pink HB sy 10.5 sis, trkejut saya rendahnya. Mula² tak tahu, skng dh tahu. Hmm memang hari² akan makan buah jelaa. 😂

Mcm sya da msuk 8bulan 2mnggu.. jumaat ni kna jmpa pakar pemakanan..sbb dri awl mngndung mmg hb xprnh jejak 10..ubat mkn cm biasa, tp xtau knp rendah..

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan