Hb tak naik

penat laa nk telan ubat (Zincofer) makan macam mana pun hb x naik2 … emm punya laa siksa nk tahan muntah ingat berkesan laa tp x naik2 stresssssw😭😭😭 makan buah jambu kerang mcm2 penat dah

51 Balas
Tulis jawapan

Mengikut pengalaman saya selama beberapa kali saya mengandung (skrg ni masuk yg ke 5 kali dah), report hb saya mmg x pernah cukup. Saya hanya menghidap anemia ketika saya mengandung shj. Saya pun sama mcm sisΒ² yg lain jgk, alahan teruk dgn iron...mmg x boleh tolerate dgn perut saya. Saya x pernah capai bacaan hb yg memuaskan sehinggalah kandungan dah masuk 33w. Doktor risau kalau saya kekurangan darah bila waktu melahirkan nnt... dan akhirnya selepas segala jenis ubat sudah saya cuba masih juga x boleh, doktor cadangkan saya utk tukar kaedah lain utk menyalurkan iron ke badan saya ni iaitu dgn suntikan yg harus dilakukan setiap hari selama 10hari tanpa gagal. Setiap hari nurse akan suntik di bahagian punggung kita dgn berselang seli. contohnya jika harini kita disuntik dipunggung sblh kanan, maka esok kita akan disuntik dipunggung sblb kiri pula dan tulat sblh kanan lagi dan bgitulah seterusnya sampai lah hari yg ke 10. Dulu saya terima dos Inferon dan skrg dah tukar pg Cosmofeur. Effect dari suntikan tu akan memberi rasa sprti lebam dan warna punggung pun akan berubah sprt warna lebam jgk dan warna tu akan pudar setelah 2tahun dari hari suntikan dan mgkin ada yg lebih lama lg. Dan hasil dari suntikan tu amat byk membantu saya dan alhamdulillah saya tidak mengalami tumpah darah yg byk ketika bersalin namun saya harus menambah darah saya melalui transfusi darah selepas saya melahirkan dulu.

Baca lagi
2y ago

first time saya dgr kaedah niπŸ˜₯ risau nye saya .. tq sis for ur information. sekurang2 ada kaedah lain yg dpt membantu kita klau dh x boleh telan ubat sgt. yg penting ibu dan baby selamat je.