45 Balas

sama la .. dari awal smpai skrg 24w xhilang2 loya tu . dh mcm2 ubat gigi tukar, nk cuci gigi kt klinik, dh tukar berus. redha ja skrg ni. kdg berus kosong je xletak ubat gigi.. nasib boleh tahan dgn ubat kumur, hrp itu je lah.. huhuhu

VIP Member

Normal wak.. macam saya masa 1st trimester dulu.. saya elakkan gosok gigi masa bangun tidur.. saya minum air dlu.. lepastu kalau boleh lepas makan jgn terus gosok gigi.. 1 jam lepas makan baru gosok..

sama dgn sy, sy setiap pagi mesti rasa takut nk berus gigi, sbb takut muntah, tp sy paksa jugak, sy berus cepat2 sikit, pernah juga lpas berus gigi, sy muntah

VIP Member

Sama lah kita... Smpai rasa xnk gosok gigi sbb xnk hadap mual2 tu.... Time nk gosok gigi asyik duk termenung jer depan sinki... Aishhh

Sy punya alahan dlu teruk asal gosok gigi or makan mesti muntah.. Berat turun 3kg dalam masa sebulan.. Nasib alahan smp week 16 je

Normal sis.saya pun mcm ni gak masa first trimester pregnant.lani dah 18weeks dah x dak alahan muntah semua :)

Hari tu saya,asal gosok gigi ja mesti muntah 😂,syukur skrg dah 18 minggu kandungan x ada dah rasa mcm tu

Sma ngn Sa juga... Asal jak lepas berus Gigi mesti mw muntahh.. Smpi² Sa pakai Colgate yg budak² punya huhuhu...

Bekesan x sis

Setiap kali gosok gigi pun mmg muntah, x boleh hidu bau ubat gigi, shampoo pn sma mmg muntah😅

Alahan sme dgn saya tali sy berua je gigi lidah x berus . Sbb nt muntah .skrg 18w pn sama gak .😅😂

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan