first pregnancy

Nak tnya saya bt upt test dah 2x dan result +ve Pastu saya try guna app ni n dan saya dpt tahu baru 4week4day...pahtu nak tnya mommy2 apa perlu bt lepas tu?sama ad pergi scan untuk sahkan kehamilan ke ?xpyah pergi lagi ke?pahtu klau nk check doc kena g kerajaan ke swasta?..pahtu saya sejak tahu pregnant perut sgt sakit mcm senggugut tp lebih sakit pd senggugut, adalah tu normal?maaf la bnyak sebab pertama kali..

2 Balas
Tulis jawapan

Hi sis. . Tahniah upt +ve, consider pregnant πŸ€— Sebelum buat buku pink (buku daftar ibu mengandung) kena sah kn preggy dulu. Cth nye, upt/ scan kat klinik swasta lepas tu bawa salinan scan tu kat klinik tempat d mana sis nak buat buku pink tu nanti. Kalau nak scan utk 4 week++ buat masa ni memang nampak kantung je biasa nye, sebab certain orang 6 week scan pun still nampak kantung tapi ade jugak yg dah boleh nampak fetus masa tu. Paling penting buat masa ni sis jaga kesihatan, jaga makan, elak kn aktiviti yg lasak & berat dan kalau boleh terus kn pengambilan folic acid sebagai pre-natal vitamin. Folic acid ada jual kat farmasi. Berkenaan sakit seperti senggugut yg sis nyata kn d atas, sekiranya sakit yg d alami berterusan, bertambah sakit atau pun sakit dapat d rasai hingga belakang better pegi klinik atau hospital berdekatan utk pemeriksaan selanjut nya. Inform staff kesihatan mengenai result upt sis agar tindakan yg sepatut nya dapat d lakukan

Baca lagi
VIP Member

Saya Masa check upt pstif.sendiri check.pastu xpuas ati.gi klnik swasta nak knfem Kan balik.dok amik urine test pstif n scan baby Bru 5 weeks.nampak kantung je baby blom nmpak.dok repeat lgi dalam Masa sebulan.lepas sebulan repeat scan swasta baru nmpak janin,trus dok soh refer klnik kerajaan n buka buku pink.

Baca lagi
5y ago

Sama sy pon. Lepas upt trus g klinik. Padahal dah 2 upt tu.. Hehe