Susu utk early pregnancy

Hi. Nak tanya susu apa yang elok minum utk awal2 kehamilan ni. Boleh suggest?

23 Balas
Tulis jawapan

masa awal preggy saya minum susu anmum tapi nurse kk tak galakkan minum susu tu sbb kandungan gula tinggi n boleh buat baby besar dlm kandungan. so diorang bekalkan dkt saya tiap tiap bulan susu perisa vanilla dalam tin warna kuning . susu apa apa pon boleh minum sebenarnya asalkan rendah kandungan gula šŸ¤—.

Baca lagi
5y ago

ye bolehh .. kalau nk minom susu HL yg low fat pon boleh .. apa apa susu jer šŸ˜Š

kalau tak minum susu pun takpe sis.. doktor tak galakkan sangat.. sebab sesetengah susu mempunyai kandungan gula yg tinggi yg menyebabkan baby cepat membesar.. nanti baby besar sgt.. sy minum anmum yg rendah gula rendah lemak tp still bila scan baby besar.. sy trus stop minum susu

5y ago

Ada jgk baca2 ckp mcm tu. Btw thanks for your opinion sisšŸ˜Š

VIP Member

1st dlu sy mnum susu kmbing wildan.smnggu skli.then alahan truk stop.dh 6bulan bru smbung mnum susu rizqi.alhamdulillah bby klua pon ok.putih gebu2 xda jaundicešŸ¤— dismping mknan lain & doa la ye sis

VIP Member

1st trimester minum susu HL. Hujung 2nd trimester minum susu kurma farm fresh sampai hujung nk brsalin. Penah try anmum tp xleh masuk n misi xgalakkan sgt sbb tgi gula.

Saya dulu awal2 minum susu fernleaf full cream. Lepastu bila berat turun mendadak, klinik ada bekalkan susu tepung. And now dah 27w, tak minum apa-apa susu. šŸ˜…

sya minum susu HL marigold tu saja.. sebab ada folic acid dlm susu tu šŸ˜‚ bukan jenis suka minum susu

5y ago

Yes me too.Smlm dah beli susu hl tu. Rasanya susu tu boleh telan lgšŸ˜Š

Susu ibu, susu hl, susu tepung, susu kambing. Ikut kesesuaian tekak time pregnant ni. Try & error

5y ago

Ur welcome šŸ¤—

Sy boleh minum fresh milk jer...sbb susu ibu mengandung nie manis sgt...taleh nk telan...huhu

5y ago

Ok jer klu awk boleh ngn susu tu...minum susu pn utk tmbah kalsium jer, sbb 6t baby mkin besar mkin byk kalsium yg awk perlukan...

Saya minum frisomum perisa vanila.. Not bad la.. Susu ni kurang manis..

Minum susu anmum..dr awal hamil hingga skrg dh masuk 32mggušŸ˜Š