Mengandung awal tapi kurang alahan

Nak tanya, normal ke..mengandung 4minggu tapi alahan takde sangat dan dada tidak bengkak sangat?

34 Balas
Tulis jawapan

sy pun mcm sis jga.. awlยฒ tu tkda alahan cuma ada sesetengah mkanan tkda selera. masuk 6w mula la mual,muntah..skrg ni masi boleh lg memasak๐Ÿคญ tu je yg best journey preggy sy xda alahan sgt dgn bau dpur.

okay lah tu sis takde alahan.. saya dari pregnant 3week smpai 36 week ni alahan bkn main teruk.. tpi 36week ni alahan makin mnjadi2 smpai drop 2kg dlm masa 2 mnggu ja... dah lah bby 1st๐Ÿฅบ๐Ÿฅบ

Sama saya pun kurang alahan๐Ÿ˜…๐Ÿ˜… sekarang dah 9 minggu Alhamdulillah okay je. Masa first pregnancy langsung takde alahan lepastu gugur pulak ๐Ÿ˜… Orang kata alahan ni bagus katanyaaaโ€ฆ ๐Ÿคฃ

tengok gak ade org mabuk, ade yg x.. cm sy mase anak 1st dulu mabuk teruk gak, hariยฒ muntah.. xbole bau wap nasi.. pregnant ke-2 ni elok pulak xde alahan apeยฒ.. ๐Ÿ˜‚

2y ago

okay sis..semoga dipermudahkan semuanyaa..

normal sis.. untung awak. sya teruk kena alahan ni. hari2 mual. x suka hidu bau nasi. berus gigi ja muntah. alahai.. cepat2 fasa ni berlalu. x larat sngt.

sis sy pun gugur bulan 8 thn lps, symptom pregnant masa tu n skrg mmg lain. sy pun takut2 jgk.. tp mungkin lain pregnancy, lain alahannya..

2y ago

Normal klu xde alahan awal. Sy 4w xde alahan suami je dapat alahan yg first berapa byk dia muntah n sakit perut . Skrg ni nak masuk 8w . Alahan xde sgt tapi sakit dada tercucuk tp tu time2 je dia rase sakit . Pastikan pakai pantiliner takut keluar darah . Kalau xde keluar darah n sakit perut alhamdulilah selamat . Jangan takut . Sy pon sama tp 4w sy p cek dah nampak katung je . Dlm minggu ni nk p scan plak doc suh dtg 8w . Body kita xsama dgn org lain . Jgn samakan body kita dgn org lain .

Awal lagi tu sis. Saya 6 minggu baru mula alahan. Ada yang 8 minggu, bila baby dah ada heartbeat. Sekarang sis macam mana? Masih takde alahan ke

normal. dada pun ikut orang. mcm saya awal2 x bengkak sakit sgt. dah trim ke 2 tiberr rasa mcm membesar smpai nampak even labuhkan tudung ๐Ÿ˜…

2y ago

oh gitu ye..saya masa mengandung first kantung kosong tu minggu keempat..dada dah bengkak..yg kali ni tkde pulak..itu tanya tu sis

normal...sy 3x mgndung xde alahan awl khamilan.....skrng mgndung no 4 alahan brmula dri 6w smpai 10w..skrng dh 11w ada ok sikit...๐Ÿคญ

Normal je sis, saya dah 7 bulan ni takda alahan langsung. Alhamdulillah la. Ghisauu kalau ada nanti kerja semua tak jalan

2y ago

Saya demam masa kena covid 22w dulu, tu paling sakit la. Skrg 31w takda apa dah