25 Balas

VIP Member

Sy lps tahu pregy je,msa tahu tu 5w.so pkir tllu awl nk buat bku pink.even ad sjarah kgguran msa 7w.sabar smpai 9w6d.bru buka buku.N Dr minta nk scan,katanya mesti sy excited sbb kndungn 1st sy xdan scan n buka buku..So bila scan 9w6d tu dah nmpak bntum janin,n nmpak jantung dia dah bdgup..Tahla sy ni jnis xnk merisaukn kepala,klau scan awl2 takut xnmpk kantung kang risau plak..pdhal bby ad je..cuma dia kcik je lagi..excited tu excited jgk...sabar itu indah...bila scan 9w6d..mmg puas hati...nmpk dah bntuk bby.berbaloi bersabar..Now dah 36w.Alhamdulillah

like your sharing 💜

Sama macam saya, scan 4weeks taknampak kantung dan janin pun lagi. Cuma doc kata saya ada cyst 2cm. Kemudian doc suruh saya datang lagi 2minggu dan alhamdulillah dah nampak kantung dengan janin sekali dan dah ada heartbeat. Cyst saya pun hilang. Jangan risau ye, nanti scan lagi sekali mesti ada. Doa banyak banyak 😊

7minggu 😊

biasanya memang 8w above baru nampak doc imelda pun ada ckp klu ibu hamil tade apa apa masalah sepanjang 8-10w ta perlu scan awal awal, sebab nanti begini laa jadi tertanya tanya, jadi ehh betul ke tade kantung risau semua tu klu 10w scan mostly rezeki nampak kantung dgn heartbeat sekali

sama seperti saya, awal scan memang tak nampak sehigga KK rujuk saya ke Pusat Bersalin Berisiko Rendah Putrajaya. Alhamdulilah bila scan dari bawah....Elok jer dia duduk kat dalam rahim tu....Dr pakar tu cakap mungkin sebab lapisan daging atau lemak ibu tebal😅

masa tu berapa minggu sis?

Blom lg tu. Jgn gelabah mcm sy. Tak pasal2 kena refer hosp gov scan kat bwh pulak. Sbb takot ectopic. Padahal dia mmg blom ada. Scan 8 mgu ada je nampak skali heartbeat.

Btul tu...mcm sy la..pdhl ad je cuma xnmpk sbb kcik bebenorr

Dulu pergi scan masa 4 weeks mmg tak nampak ape jugak. Down kejap sbb ade pengalaman ectopic... Ade je baby tu bile scan 2 weeks after.. Positif tu penting puan. Jgn fikir bukan2 ye..

Sis dpt tau ectopic msa tu minggu keberapa. Apa simtom2 sis

Saya pun baru 4 weeks pegi scan 2 hri lps .. xnampak kantung lagi sama mcm puan.. dokter suruh datang lagi 2 mggu .. Semoga kita ada rezeki zuriat. Amin 😌🤲

Kalau scan kt klinik tu kualiti tinggi, 4 mnggu pn dh boleh nmpak. Kebanyakkan klinik pkai scan mcn kt kkia. Kelabu je kalau scan awal2. Kna g time 7w/8w bru btol2 nmpak.

Sy mcm tu dulu. 4week scan perut n scan kt bwh pun xnmpk ape2.. 6week sy scan plak nmpk kntung.. Lpas pada tu 10week sy scan dah nmpk bby n hearbeat..

4minggu ssah nk nmpk...sbb kecik lg...Insha allah 8minggu nmpk la kantung sekali baby dgn denyutan jantung dia...take care.. jga permakanan ye

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan